Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire bírja jól a törpenyúl...

Mennyire bírja jól a törpenyúl ha autóban szállítjuk?

Figyelt kérdés
Ünnepek alatt 100km-t kell majd vele megtennem, van egy állathordozó dobozom, abban vinném, de félek, hogy nagyon félne az út alatt. Jogos az aggodalmam? Mik a tapasztalatok? Az állat 2.5 hónapos. Köszönöm!

2012. okt. 17. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim nagyon rosszul viseli, nagyon nagyon fél, úgyhogy csak akkor utaztatom, ha nagyon muszáj, és a kocsiban kiveszem a dobozból ölbe, és simogatom. (bár nem nyugszik meg tőle, de mindig befúrja a fejét a kezembe, szóval biztos jobb így neki, mint végig a dobozban
2012. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az.. Nekem is ez már a muszáj kategória lesz sajnos.

De én egyedül leszek, szóval vezetés közben nem tudom simogatni sajnos. Meg fog őrülni több, mint 1 órán keresztül a szállító dobozban. :S

2012. okt. 17. 10:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, túléli. Nem tudnád esetleg nagyobb ketreccel vinni, amibe beteheted a szokott búvóhelyét?
2012. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem sajnos. A ketrece nagyon nagy, ami egyben nem fér el az autóban. Kénytelen leszek használni a szállítót.

Abba esetleg tegyek valamit? Faágat, szénát, bármit?

2012. okt. 17. 11:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Én általában sok szénát rakok be nekik, abban el tudnak vackolni. Esetleg vesd be a rongy-trükköt, hog ylegyen egy régi ruhadarab, amit addig már megszokik - beteszed a házikóba vagy ilyesmi, és aztán azt melléteszed az utazáshoz.


Nem tudom, ténylegesen számít-e nekik, de pl. volt, amelyik alábújt és pihent...


Tudom mit érzel, én is midnig síkideg voltam, ha kisállatot kellett utaztatni, de aztán hamar elmúlt hazaérve az aggodalom, mikor láttam, milyen boldogan foglalja vissza a helyét. :) 100 km azért még nem is a világ, bő óra alatt odaértek.

2012. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gurti ***** válasza:
Az én nyulam gyakran utazik és szeret utazni. Van egy hordozója, ha meglátja már lelkesen ugrik bele. De az is számít hogy kiskora óta járkálunk vele, szerintem a tiednek sem lesz semmi baja
2012. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoktasd a szállítóhoz is, meg a kirándulásokhoz is. Ugri nagyon szereti az oldalajtós macskaszállító táskáját. Félig odú, de kilát belőle. Az első útja alkalmával nagyon kiborult, a második, harmadik úton a kezembe fúrta a fejét, de legutóbb már a velünk utazó kislánnyal barátkozott, nem zavartatta magát. Nyilván még jobb lenne, ha néha legelészni hordanám, nem állatorvoshoz.

Úgy vettem észre, hogy sokat számít, hogy én milyen hangulatban vagyok a kocsiban. A nyugalom is ragadós, meg a pánik is.

2012. okt. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja! Vigyél magaddal egy kis zacsiban használt almot! :D Ugri akár 4-5 órán át is visszatartja, ha nem találja a WC-jét! :D
2012. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nóri.13 ***** válasza:

Az én nyuszim szeretett autókázni, de neki se volt zökkenőmentes megszokni az utat.

Szerintem az kezd el szoktatni. Vidd el kocsival rövidebb időre valami olyan helyre, ami tetszeni fog neki.

Tegyél be neki sok szalmát, és én is ajánlanám a takarót.

esetleg ha van kedvenc jutalom falatja, abból is adhatsz neki utazás közbe.

És ha lehet próbálj úgy vezetni, hogy ne nagyon pattogjon a dobozban, vagy rögzítsd valahogy a dobozt.

Ha jól vezetsz, ő is el lesz valahogy.

2012. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 17. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!