Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a tulajdonságai az Oroszlá...

Mik a tulajdonságai az Oroszlánfejű Törpenyúlnak?

Figyelt kérdés
Azokra vagyok kíváncsi hogy hány kb között egészséges, mennyire hullajtja a szőrét és mennyire gyakran kell takarítani?

2012. okt. 17. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen állat nincs is.
2012. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
;))-.-" [link]
2012. okt. 17. 18:47
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Gratulálok az elsőnek...

A tulajdonságai ugyanazok, mint minden más nyúlnak, a természetükben semmi különbség, csak a külsejük más. Évente 2x vedlik, és nagyon sok szőr jön le róla, több, mint a rövidszőrűekről.

2012. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
de van oroszlánfejű törpenyúl .. szerintem hetente ( de akkor már eléggé ráfér ) és eléggé hullatja a szőrét amikor tél/nyári bundára vált.
2012. okt. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy van. Ez photoshop.
2012. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Nóri.13 ***** válasza:
88%

Nekem is oroszlánfejűm volt, szóval van személyes tapasztalatom.

Az enyém kifejezetten hosszú szőrű volt, de érdekes módon nem jött ki az allergiám. :)

Szinte folyamatosan hullajtja a szőrét, de nem féltűnő, csak akkor, ha nem takarítod ki a ketrecet.

Én néha megkeféltem, de ez részletkérdés...


Ajánlott hetente takarítani mint a legtöbb nyuszit.

Az egyszerű takarítás kedvéért ajánlanám, hogy szoktasd rá egy nyuszivécére, és sokkal könnyebb dolgod lesz.

Jelleme megegyezik a többi nyúllal.

Az enyém kedves volt. Tanulékony, játékos, mégis nyugodt természetű.

Missy elég válogatós volt, de ez nem jellemző amúgy erre a fajtára..


Ha lenne még kérdésed, írj üzit, szívesen segítek.



Remélem sikerült választ kapnod.

Ha hasznos volt a válaszom kérlek értékeljétek.

~Nóri*

2012. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen Nóri!:)ez volt eddig a leghasznosabb válasz!:) köszi szépen a sok segítséget:)

red4me te pedig nem lehetsz ekkora sötétparaszt!-.-"

2012. okt. 17. 19:27
 8/18 Nóri.13 ***** válasza:

Nincs mit. Egyébként tényleg ajánlom a nyuszit mindenkinek. Egy kis lakásban is elfér, nem foglal sok helyet, csak annyi, hogy ha kicsi a ketrece, mindenképp napi 1-szer 2-szer ki kell engedni futkározni.

Az is jó, ha ez a lakásban történik, de ha van rá lehetőség, jó ha egy elkerített területen futkoshat.


És ami fontos:

sok almot kell tenni alájuk, mert a nyuszik nem szeretik ha csak kemény műanyag van alattuk, ráadásul ha ugrál hangosan kopog a karma is.

Ajánlott a koptató is (állatkereskedésben lehet kapni többféle változatban. hiszen így sok pénzt meg lehet spórolni a fogvágással. A fogáról még annyit, hogy ajánlott ha doki vágja nekik, de otthon is lehet. Ollót kell venni hozzá, állatkereskedésekben ezt is meg lehet kapni.


Fontos egy itató is. Az én nyuszim imádta ezt a kis csőben végződő víztartót.

Fontos, hogy mindig legyen berakva neki szárított lucerna vagy széna...

Manapság sok nyuszi kaját lehet kapni, teli vitaminokkal, de a legjobb mégis a lucerna.

Répát is lehet neki adni, meg hasonló dolgokat, ha a szereti, de ne sokat.


Vannak különböző jutalomfalatok is, ezekből nagyon keveset lehet neki adni. Mellesleg juti falival tanítani is lehet.

2012. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Drága Nórika, nem csak akkor kell kiengedni, ha kicsi a ketrece, hanem MINDEN NAP KI KELL ENGEDNI LEGALÁBB 4 ÓRÁRA!


Az alap ketrec amúgy a 100x50-es, ebből kell napi 4 órára kiengedni. Kisebbe tartani állatkínzás.

2012. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"ha kicsi a ketrece"

A nyúl olyat nem ismer, hogy nagy ketrec, neki a 2 hektár is kevés lenne, ha odaér a kerítéshez/rácshoz szeretne tovább menni, megnézni, mi van az üveghegyen is túl!

Amennyi időd, helyed van, engedd szabadjára, minél többször, minél nagyobb helyen. De legalább a lakásban sűrűn!


A kérdésnek azt a részét, hogy "hány kb között egészséges" viszont nem tudom megfejteni!

Ez kg akart lenni, vagy valami egészen más?

2012. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!