Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki vásárolt a közelmúltban...

Valaki vásárolt a közelmúltban vadászgörényt vagy cukormókust? Mennyibe került összesen?

Figyelt kérdés
Az "összesen" alatt azt értem, hogy ketreccel, itatóval, etetővel, kajával stb. mindennel együtt.

2012. okt. 19. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem vásároltam egyiket sem, de tisztában vagyok az árakkal, és hogy mik kellenek nekik.

Nagyban függ mindennek az ára, hogy honnan veszed. Egy megfelelő méretű ketrec boltban legalább 40 ezer, de ha apróhirdetésekben keresgélsz, pl. Vaterán, akkor 15-20 ezerért is találsz tökéletes állapotút.

Az itató kb. 800 Ft, etetőt vehetsz 600 Ft-ért is, de akár itthon talált kisméretű (8-10 cm átmérőjű) kerámia tál is megfelelő.

Kajából a prémium minőségű az átlag 1500 Ft/kg, a legalja vacak tápok 300 Ft/kg. Érdemes egy 700-1000 Ft/kg-osat venni legalább, mert az annál jelentősen olcsóbb tápoktól akár fél éven belül is meghalhatnak :( A Versele-Laga tápokat ajánlom nagyon.

Az alom függ a ketrec méretétől is. Minél nagyobb a ketrec alapterülete, annál több alom fogy. Ha forgácsot akarsz használni, akkor egy olyan 600 Ft egy hónapra. A görényeknek hosszú és magas ketrec kell, a cukormókusoknak inkább magas. Tehát 100x50x100 cm illetve 60x50x150 cm.

Emellett lehet venni nekik szállítóboxot vagy szállítótáskát, úgy 3000 Ft-ért. Hasznos tud lenni, utazásnál ez a kényelmes. (akár akkor is, amikor hazahozod az állatodat)

A ketrecen belülre kell függőágy. Azt vehetsz 600-1000 Ft-ért, vagy csinálhatsz magad is. Mindkét állat esetében jól jönnek a faágak, azok nyilván ingyenesek. Szeretik a csöveket is: lehet kérni pl. a Diego-ból általuk már nem használt paplószőnyeg tartó papírcsövet. Az ilyet általában szívesen adják, ingyen, nekik már úgysem kell. (kartoncső, de elég szilárd, vastag falú)

Maga az állat az 0-20.000 Ft. Megint csak a Vaterát ajánlom, ahol tehetnek közzé ingyen állatokat.

Azt hiszem mindent leírtam, de ha nem, akkor szólj.

Összesen az egész 30-50 ezer lesz. Ha mindenből drágát veszel, (főleg a ketrec a drága) akkor akár több is.

2012. okt. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A cukormókus ára kb. 15-25 ezer, de kettő kell belőle, mert társas lény, tehát 30-50 ezer csak a két állat, a göri olcsóbb és azt hiszem lehet egyedül tartani. A többit előttem jól leírták.
2012. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik barátomnak segítettem nemrég beszerezni a cuccokat hozzá. (Görényhez.) Az állat neki ingyen volt, az nem tudom mennyi. Ketrec volt 48ezer ft, ez egy normális méretű jó fajta ketrec. A berendezés összesen 25ezer volt hozzá. A kaja nincs benne. Az még az olcsóbb része.
2012. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2012. okt. 21. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Még a vadászgörényhez annyit,hogy alájuk nem kell forgács,inkább a rongy használata az ajánlatosabb.Szerintem maga az állat a legfontosabb h minél jobb helyről vedd,én a tenyésztőtől vagy a görénymentőktől való vásárlást ajánlanám inkább,az ingyen görénnyel vagy olcsóval csak megszívod.
2012. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


A vadászgörénnyel szerintem mindenképp jobban jársz! Mit lehet játszani egy cukormókussal? Nekem is felajánlották a görényke helyett, de hidd el, nem jó csere, én sem mentem bele. A mókusnak amúgy is drágábbak a cuccai, nem tudod otthoniakkal is kipótolni, ami néha elég megterhelő. Tapasztalatból beszélek. Nekem görényem van, egy családtagnak pedig mókusa.


Alomtálcára mindenképp szükséged van, 800 Ft-ért már lehet nagyobbat is venni, de a göriknek elég a kicsi. Itatót 700 Ft-ért vette, a tálat meg tudod oldani otthoni kerámiából, arra nem kell költeni. Egy macskaalom, ami jó a görinek ( forgács kizárva ) 5 kg-os kiszerelés 500 Ft, 10 kg-os pedig 700Ft. Nem valami drága, és hidd el, hogy a melléktermékek miatt megéri. :)


A ketrec az mindkét állat számára drága, de ha figyeled az akciókat, én most vettem egy komplett bútort a görimnek. 110 ezerről volt 35-re leárazva, tehát csúcs áron jutottam hozzá.


A görinek adhatsz húst, amikor főztök, akkor egy kis darabot levágsz belőle ( csirke, pulyka, szárnyasok ) és külön vízben megfőzöd neki, megvan a napi kaja. A száraztáp mindkét állatnál drága, de állatkereskedés válogatja. A Ferret Nature ( göritáp ) 1920 az egyikben, 1500 a másikban. De mindenképp jó minőségűt válassz, amiben magas a taurin szint, mert akkor nem lesz egészséges az állat.


Függőágyat nem kell venni, otthon biztosan van régi kispárnahuzat. Kilyukasztod a négy csücskét, madzagot fűzöl bele, és kész is van. Ugye milyen egyszerű?


A görény mindennel eljátszik, elég ha veszel neki egy kis csipogós labdát, és kész. WC papír gurigával, flakonnal, rongyokkal, mindennel el tudsz vele szórakozni.


Azt hiszem, ennyi. :)

2013. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!