Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Érzékeny a tengerimalacok szeme?

Érzékeny a tengerimalacok szeme?

Figyelt kérdés

Kezdő tengerimalacos vagyok.Megfigyeltem, hogy a malacaim szeme kidülled - nagyon édesek így, de eléggé megrémít, hogy alig pislognak, miközben szénát esznek, tágra meresztik a szemüket, közben ott a sok, kissé szúrós szál..

Arról nem beszélve, hogy gyakran lovagolnak egymáson - félek, hogy megsérül valamelyik szeme (körmük rövid - de akkor is...).

Lehet, butaság ezen parázni, de hallottam rémtörténetet, hogy egyes kutyafajtáknak, pl. pekingi palota - olyan érzékeny a szeme, hogy könnyen megsérül, vagy kisebb ütésre kiesik.


A tengerimalacoknak mennyire sérülékeny a szeme?



2012. okt. 23. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ember szeme is sérülékeny, de embereknél is viszonylag ritka a baleset, a szervezet védekező reflexe gyorsan és jól működik.


A malacoknál (ritkán) előfordul, hogy belefúródik egy szénaszál a szemgolyóba. Ilyenkor a sérüléstől függően igen eredményesen lehet antibiotikumokkal és kenőccsel kezelni a szemét, ha azonnal orvoshoz viszi a gazdája.


Megelőzésként a szénából ki kell szedegetni a vastagabb szúrós részeket!

2012. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyira érzékeny mint bármelyik másik állatnak vagy embernek a szeme. A szénát és a saját körmüket tudják kezelni, amiatt ne aggódj. Bár nagyon ritkán természetesen előfordul, hogy belekapnak vagy megböki valami nincs kizárva az esélye, de pont annyi a valószínűsége, mint hogy te kapsz bele a saját szemedbe vagy nekicsapódik egy ág, mikor sétálsz az erdőben.
2012. okt. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!