Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan beszéljem rá a szüleime...

Hogyan beszéljem rá a szüleimet egy dzsungáriai törpehörcsögre? Több infó lent.

Figyelt kérdés
Apumat nagy nehezen rá is tudnám beszélni de anyum az keményebb tészta... A többi háziállattal szemben rengeteg kifogásuk van. Ez az az 1 állat amire esetleg nagy nehezen rá tudnám őket beszélni. Régebben voltak teknőseink most halaink vannak, azokat ÉN etetem csak a szűrőt szokta apum kitakarítani. Kitűnő tanuló vagyok és a házimunkában is segítek nekik. Szóval anyumat kéne meggyőznöm hogy ez egy aranyos állat stb. Tapasztalatokat is szívesen olvasok! (És azért pont ez a fajtája a hörcsögöknek... áh ezt inkább nem írom le, ez 1 hooossszzzúúúúú történet. :) )

2012. okt. 24. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűen a távollétükben vedd meg. Először idegesek lesznek, majd megbarátkoznak vele.
2012. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez nem jó ötlet... Több ok miatt is. Remélem ezeket nem kell felsorolnom! Egyébként azért javasoltad ezt mert te így csináltad és neked bevált, vagy csak heccből???
2012. okt. 25. 15:01
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Hát nekem apum a tengerimalacokat nem akarta megengedni, így lett először hörim, utána tengim:) Én sokat könyörögtem, hisztiztem, mire megkaptam:) kérhetnéd mondjuk karácsonyra, és mond azt hogy semmi mást nem kérsz, és rengeteget fogsz vele törődni, és mondjuk nem kérsz zsebpénzt, jó gyerek leszel, és akkor talán beleegyezik anyukád is. Majd írd meg, hogy végül megengedik-e, mert akkor írok neked pár tapasztalatot, hogy mit csinálj és mit ne. Remélem lesz hörid:) sok sikert
2012. okt. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
45%

Szia!

Én Anyukámmal élek, és azt mondtam neki, hogy kaptam szülinapomra 1 irtó cuki kis hörit:) Amúgy a szomszéd lány adta nekem... vettem neki ketrecet. mire Anya hazaért, ott volt az előszobában. Először kiküldte a lépcsőházba, aztán megsajnálta, és beengedte. Két nap után már hívott, hogy mit adhat enni a "kisdögnek". Azt tegyük hozzá, hogy Anyukám elég szigorú, és SOHA nem engedett semmi állatot be a lakásba! :)

A lényeg, hogy lássák rajtad, h törődni fogsz Vele. mire haza mennek, legyen forgács, mag, itató, futókerék. Szerintem így nem fognak tudni nemet mondani!

Sok sikert! :)

2012. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Próbálj anyuddal megalkudni házimunka kuponokban.

x db kézzel gyártott kupon, amit ő válthat be nálad, amikor csak szeretne. (pl. 3 db mosolyogva-mosogatás, 5 db porszívózás, 2 db üres kártya, amit ő tölt ki...)

Túl sokat ne ajánlj a szavazatáért! :D A törpe höri nem fog kienni a vagyonotokból. Reális választás. Szerintem már félig meg is győzted. :D

2012. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Ez jó ötlet hogy karácsonyra kérjek én is gondoltam már erre. Remélem beválik a terv! :)))
2012. okt. 29. 07:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Konnyebb bocsanatot kerni, mint engedelyt. Ezt jegyezd meg
2012. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Szia!Nekem is győzködni kellet anyut több állatomnál is, apu nálunk olyan, hogy megengedi, inkább anyut kell győzködni.Azzal is próbálkozhatsz (a Karácsonyra szeretném mellett), hogy interneten keresel egy olyan oldalt, amin gondozni tudsz egy kis hörcsögöt, valamilyen "neveldét" és minden nap nézesd meg anyukáddal, hogy milyen jól tudod gondozni.Vagy az se jöhet rosszul,ha mondjuk elmentek vásárolni beviszed egy állatkereskedésbe, és hosszú perceken át bámulod a törpehörcsögöket, majd kiválasztasz 1-et, vagy 2-őt és azt hajtogatod, hogy mennyire aranyos, meg azt ami eszedbe jut róla.Kérdezd az eladót, hogy van-e vele gond, meg ilyenek.Remélem tudtam segíteni!És sok sikert :)
2012. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem rangasd el anyukadat egy allatkereskedesbe vagy tenyesztohoz es mutasd eg neki h milyen kis edesek a horik, (inkabb tenyesztohoz mert azok kezhezszokottak, es hlehet oket simizni meg kezbol etetni az jopar plusz pont) meg keress olcso ketreceket meg felszerelest, gombokert nagyon jokat lehet tallni neten, csinalj neki helyet a szobadba.. Szoval ereztesd vele h te tenyleg szeretnel egy horit :) mondd nki h a sajat zsebpenzedbol fogod eltartani. Nekem regi nagy vagyam volt egy patkany, de biztos voltam benne h anyu nem fogja engedni, szoval en is dzsungit konyorogtem ki (ez mar 6eve volt) ugy ahogy leirtam neked, tuti modszer! Aztan lett ket egyiptomi tuskesegerem, azokat mar kezdte anyu megszeretni, mert ngyok szep kis allatok, aztan mikor meghaltak szegenyek elmentunk egy kis allatkereskedesbe hogy vegyunk megint egereket, de ott volt egy nagy fekete patkany aki mindenaron kiaart maszni hozzam, es mondtam h nekm o kell, de nem akarta megengedni, es megintcsk eljatszottam amit a dzsunginal, aranyos kepek, videok aradata megtette a hatasat es vegul megkaptam a patit. O lett a csalad kedvence, meg azota kaptam megegyet, es anyu minden nap megnezi oket h milyen aranyosak! Szoval szerintem a cukisagukkl siman tudsz hatni egy anyara :)
2012. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a gondot.Kérj karácsonyra és mond meg nekik,hogy nagyon igénytelen állat és olcsó.Szerintem a halnál is könnyebb tartani.Ami kell neki:ketrec vagy terrárium 1500 ft,fogács 300 ft,mókuskerék 500 ft,házikó 500 ft,önitató 500 ft,magkeverék 200 ft.Összesen:3500 ft.Ez kevesebb mint egy ketrec ára.A hörcsög ára általában 1000 ft körül van,de a jófogáson ingyen is lehet venni.Hát ennyi.Sok sikert a meggyőzéshez.
2012. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!