Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Merre szoktatok olcsó és jó...

Merre szoktatok olcsó és jó minőségü dolgokat venni tengerimalcnak Budapesten? Széna, forgács, táp kellene nekem ami jó minőségű és olcsón megkapom.

Figyelt kérdés
tengerimalac, széna, forgács, táp

#táp #széna #forgács #engerimalac
2012. okt. 24. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Szénát érdemes bálás szénát venni, pl a gyáli piacon. 1300 ft és simán elég több hónapra. Az én finnyás nyuszim csak ezt eszi.. :)
2012. okt. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez jó ötlet nagyon. Még valaki olcsó forgácsost írhatna pls
2012. okt. 24. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Pesten Fressnapfba is érdemes járni, több fajta és kiszerelés közül is választhatsz. És mindent megkapsz egy helyen. A F+F. márkájú termékeket azonban kerüld el, mert ócskák és ebben a boltban van, azt hiszem ez a saját márkájuk.
2012. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor oda benézek :) esetleg szénatartó gömböt nem tudod merre lehet venni Budapesten belül?
2012. okt. 25. 00:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyan én pécsi vagyok, de nemrég vettem a pécsi Fressnapfba szénatartó göböt. :)
2012. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nemrég lettem gazdija két tengerimalackának. Azt tapasztaltam, sajnos az olcsó terméket "olyanok" is. Tápból a legjobb a Versele Laga Cavia-ja, bár ez 1400 Forint körül van, de érdemes ezt venni, mert a többi tele van káros, emészthetetlen dologgal, pl. kukoricával, hántolatlan szotyival, ezek inkább ártanak, mint használnak.

A szénával is vigyázni, mert az olcsók, pl. a Pepe tele van szúrós szálakkal, nagyon balesetveszélyes, megsértheti az állatka szemét, száját.

Többet kipróbáltam, egyiktől sem vagyok elragadtatva, mindig át kell nézni, mielőtt adsz a malinak, mert a legjobb minőségűbe is vannak tövisek.

Az olcsóbbak közül a Vitapol, a drágábbak közül a Tierrel, Multifit a legjobb.

A forgács - ezzel meg az a buktató, hogy legtöbb szinte fűrészpor, és még drága is, inkább nagy szeműt érdemes venni, körül kell nézni állatkereskedésekben, drogériákban, vagy az interneten.

Én 100 Ft-ért veszek nagy zacsi jó forgácsot, a Kispesti piacon van egy pici takarmánybolt, egész jó dolgokat árulnak.


Ha komolyan érdekel a malacozás, tanulmányozd ezt az oldalt, itt mindent megtalálsz:


[link]


Fontos az is, hogy két egynemű malacot vegyél, mert társas lény, nem jó neki egyedül:)

2012. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Malacoknál nem lehet fapelletet használni forgács helyett? 10-15 kg-t lehet venni 1200 ft körül és sokáig elég.
2012. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, jó a nedvszívó képessége. Annyi hátránya van, hogy töri a malackák lábát, ezért a fapellet rétegre még egy réteg forgács kell - vagy egy fürdőszobaszőnyeg.
2012. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kisállatboltba..:)
2012. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én fürdőszobaszőnyeget nem tennék alá, mert ha megrágja, és lenyeli akkor baja lehet tőle..

a nagyszemű forgács azonban jó ötlet.

2012. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!