Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma hazahoztam 1 5hetes picike...

Ma hazahoztam 1 5hetes picike lány roborovszki hörit. Azt mondta az állb. os néni, hogy tegyem őket nyugodtan 1be a 2 hete vett dzsungi 10 hetes fiúval. Csak szaglászták egymást.5 perc múlva visítás, és a pici lány szeme felül bevérzett?

Figyelt kérdés
A szeme megvolt. Azóta a vértől összezáródott.Szerintetek visszajöhet a szeme?
2012. okt. 26. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Láttad volna ha nem lenne meg a szeme, mivel szerencsére csak felül kaphatott bele a másik hörcsög, így jó példa arra hogy ne rakd őket össze

Sok esetben lehetetlen dolog eggyütt tartani őket, ha pároztatni akarja az ember, érdemes 3lányt is tartani ha kinyírna egyet a fiú

2012. okt. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vannak hörcsögjeid? a kislány roborovszki, amit ma vettünk. azt mondta a boltos néni, hogy nyugodtan hozzuk haza a dzsungihoz. baj ha szaporodna majd később? egyáltalán képesek rá?
2012. okt. 26. 22:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos képesek a szaporodásra, de nem tanácsos, nem jó. Nézd meg a lovat meg a szamarat, párosodnak, és lesz az öszvér. Az öszvér nem egy új állatfaj, hanem egy kedvezőtlen keverék, ami ráadásul szaporodásképtelen is. Nem kéne két különböző fajú állatot összepároztatni.


Amúgy pedig a hörcsögök magányos állatok, nem kedvelik a társaságot, csak párzáskor arra a pár percre vagy órára, aztán kinyírják egymást. Szóval jobb nekik egyedül.

2012. okt. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ne hallgass a boltosra neki csak az az érdeke, hogy minél több állatot eladjon. a hörcsögök magányos állatok. van hörcsögöm, tudom miről beszélek és megjegyzem, hogy soha eszembe nem jutott még egy aranyhörcsögöt mellé rakni...a törpehöriket is hülyeségnek tartom együtt tartani. vagy megöli egyik a másikat vagy (ha különböző neműek persze) akkor havonta kapsz kölyköket tőlük...


a faj és a fajta pedig nem ugyanaz! a faj a hörcsög a fajta pedig, hogy aranyhörcsög vagy dzsungáriai vagy roborowsky stb...

2012. okt. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jesszus, hogy dolgozhatnak ilyen helyen ennyire tudatlan emberek, szomorú...

Vedd őket szét, a hörcsög egyedül szeret lenni és súlyosabb gondok is lehetnek még, ha együtt maradnak.

Pároztatni se kellene őket, egyébként se etikus állatkereskedésből származó ki tudja honnan jött hörcsögöket még szaporítani is.

Legyenek két külön helyen és szentelj rájuk sok időt.

Ha "csak" a vértől ragadt össze a szeme, akkor langyos kamilla teával törölgesd le neki és jobb lesz. De azért figyelj rá nagyon, hogy biztos csak ennyi-e a baja.

2012. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma is ugyanolyan a szeme. de 100%, hogy amikor megláttam a szemét, hogy véraláfutásos, akkor VOLT SZEME. azóta össze van ragadva. csak félek, hogy ha sokáig úgy marad öszezáródva, akkor elsorvad, vagy nem tudom. kamillatea helyett jó más fajta is? az pont nincs:s
2012. okt. 27. 20:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Az lenne az igazi, mert gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatása van. De akkor próbáld ki sima meleg vizes vattapamaccsal.

Ugye külön vannak már?

2012. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen! már aznap estétől! :) kamilla tea nem volt otthon, csak citromfűlevél, de az is gyulladáscsökkentő. kicsit kinyílt már a szeme, úgyhogy mostmár biztos, h megmaradt! :)
2012. okt. 28. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!