Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac alá fűrészpor?

Tengerimalac alá fűrészpor?

Figyelt kérdés

Azt mondják ez nagyon egészségtelen! Igaz ez? Vagy minimális mennyiséget lehet alájuk rakni? (Még sosem próbáltam)

köszi



2012. okt. 27. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet, viszketni fog a bőrük és szétkaparják, a szőrük hullani fog, sebesek lesznek és ha belemegy a sebbe akkor könnyen lehet bajuk. Nálam még a forgács sem vállt be. Én egy haverom tanácsára macska almot használok, és be vállt nem kell annyit tisztítani csak kislapáttal kiszedem a koszos részt majd ha fogy kipótlom, sokkal tovább bírja, malacoknak sincs tőle semmi bajuk, nem büdös meg semmi, csak porol egy kicsit.
2012. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Még nincs malackám, valószínűleg, hogy holnap kapok :)
2012. okt. 27. 14:41
 3/10 anonim ***** válasza:
A macsakaalom csúnya allergiát okozhat. A fűrészpor sem jó. Fapellet vagy forgács, ami kisállatok alá való.
2012. okt. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minimálisat se rakj alájuk, én még a forgácsot is átszitálom.

Belemegy az orrába, tüsszögni fog tőle és begyullad az orrjárata.

Rosszabb esetben még a tüdejébe is lejuthat!

2012. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, sem fűrészport sem macskaalmot a legkisebb mértékben sem! Korábban már leírták az okokat. A macskaalom az érzékeny lábuk miatt nem ideális és az is rendkívül poros, vagy nagy szemű és durva, nem jó. Vagy forgácsot (minél nagyobb szeműt és illatmentest) válasz és nem szabad fenyőfa forgácsnak lennie, vagy fapelletet leterítve gumi fürdőszoba szőnyeggel. Ez sokkal takarékosabb és jobban megköti a szagokat és részemről higénikusabb is, mert 2 naponta kirázom a szőnyeget, 5 naponta meg cserélem a pelletet, így nem járnak nyakik kakiban és pisiben. Magában a pellet sem jó, mert az is túl durva. És tudod az alapszabályt? :) Soha ne tarts egy tengerimalacot, mindig azonos neműeket vagy ivartalanított hímet tarts lányokkal. A vétel helyett pedig jó szívvel ajánlom az örökbefogadást van már kimondottan tengerimalac védő egyesület is.
2012. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 alizka0827 ***** válasza:

Nem ajánlott!Ugye végülis az por,szóval attól allergiás lehet!Én inkább ezeket ajánlanám:

-fapellet+ rá fürdőszobaszőnyeg(ez a lehető legjobb,amit használhatsz,praktikus,egyébként mi is ezt használjuk a cocok alá)

-fapellet+ rá forgács(a forgács legyen nagy szemű,pormentes)

-kukoricacsutka alom(jó nedvszívó késességgel rendelkezik,és szagtalanít,akárcsak a pellet)

Ezek a legjobbak amik közül választhatsz.Remélem segítettem.:)

2012. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, falun lakom, így teljesen lehetetlennek gondoltam, hogy találok itt faforgácsot, de végül is a sarki boltban találtam. Vettünk is, a neve:

Yoyo Fresh 100% fenyőfa forgács kisállatok számára:)

Az jó?:)

2012. nov. 19. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy korábbi válaszoló vagyok. Sajnos a fenyőfa forgács nem jó. :( Erős illata van és a malackák érzékeny orrát bántja és esetleges allergiát is okozhat. Lehet a netről is rendelni forgit vagy vegyél 20kg forgácsot az egy darabig elég, és akkor csak pár havonta kell menned a városba venni. Pl Fressnapfba.
2012. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak hogy én falusi vagyok :/
2012. dec. 3. 16:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó az a forgács is, amit írtál, csak bontsd ki és hagyd szellőzni meg száradni minél tovább.
2012. dec. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!