Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac gazdik! Mennyire...

Tengeri malac gazdik! Mennyire tanítható egy tengeri malac? Nektek milyen fajta van?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Semennyire nem tanítható. Ha arra számítasz, hogy majd parancsra pitizni fog, akkor csalódnod kell.
2009. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt maguktól megtanulják, hogy hűtőajtó csapódás és a zacskózörgés kaját jelent.

Én fél évig tanítgattam őket, hogy névre utánam jöjjenek a konyhába, de ennél többre ne számíts. Tanítani kutyákat lehet inkább, a tengerimalac nem ilyen célra való állatka.

2009. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van tengerimalacom.

Inkább a megszokás ami rájuk jellemző. Olvasni, hogy ha eleget foglalkozol vele, akár a nevére is hallgat...hát....nem tudom. Játszani lehet vele, arra kapható, és élvezi is. Az én malacomat ha kiengedem, akkor általában odajön hozzám, és aktívan játszik, pattog, "támad", elbújik, stb... de kb 10 perc alatt elfárad, és akkor odajön a kezemhez, odabújik és pihen. Én azt gondolom, ha bármire szoktatni akarod, akkor a jutalomfalatokkal, zöldségdarabokkal sokat elérhetsz.

2009. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az utánam levő is megírta, rengeteget kell velük foglalkozni. Én 7 hónapja vagyok itthon, mert babát várok, a férjem dolgozik, csak a malackáim vannak nekem egész nap. Általában kinnt vannak, van helyük kialakítva, ahol alszanak, sokat beszélgetek nekik, és így tanulták meg a nevüket és a konyhába a kimászkálást, de én is sokat csalogattam őket, hogy egyáltalán elmozduljanak a vackukból. De amikor dolgozni jártam nem voltak ennyire kezesek, mint most. Türelem és rengeteg kitartás kell, hogy valamit megtanuljanak, megszokjanak.


második

2009. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
A tengerimalacokat nem az eszükért szeretjük:) Egyébként pedig nagyon gyorsan felejt, ugyhogy nem lehet semmire megtanítani.
2009. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
A lepontozóktól kérdezném mire tudták megtanítani a tengerit. Mert mi húsz éve tartjuk őket és még egyiknél sem tapasztaltunk semmit, amit megtanultak volna. Hozzá nem értők ne pontozzanak, mert félrevezetik a kérdezőt.
2009. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan! A malacka kis buta állat! Nekem is vannak (nem fajtatiszták) és a felnőtt fiú malackám annyit tanult meg h ha odaszólok neki h 'malacka' akkor előbújik! A kisfia pedig ha kinn van, szaladgál, és szólok neki h 'kukac' odajön...de szterintem ezt nem azért teszik mert megtanulták hanem ez ugyanolyan mint a hűtő,zacsi,konyha fiók nyitásának a hangja....de így jók ah vannak...:)))
2009. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek répáért"pitiznek".Nagyon édesek.Egy fekete-fehér Teddy malacka és egy fekete perui van nekem :D
2009. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
A tengerimalacok akár egy évig is megjegyeznek dolgokat kajáért pitiznek (répa,uborka) könnyedén tanithatók ..pl nevüket is megtanulják tarts fel egy répát vagy amit szeret és szólicsd a nevén ha közelebb jön akkor addneki oda egy idő után már répa nélkül is odajön majd
2009. aug. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen odajön, mert a répához köti azt, amilyen hangsúllyal mondod a nevét. De nem a nevét tanulja meg.
2009. aug. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!