Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történt a hörcsögeimmel?

Mi történt a hörcsögeimmel?

Figyelt kérdés

Ma reggel meghalt a nőstény dzsungáriai törpehörcsögöm és a hím sincs valami jó állapotban. Reggel fel ébredtem és azt látom, hogy a hím a nőstény holttestén fekszik. Nem tudom mi lett vele. Aggódom, hogy a hím ne kerüljön ilyen sorsra. Nagyon gyenge szegény. Nagyon lassan és görnyedten mozog, de eszik és iszik is.

Tegnap még egymással játszottak és semmi bajuk nem volt.

Nem volt hasmenésük, ettek rendesen, futottak a hörcsögkerekükben.

Minden nap kaptak magvakat, gyümölcsöt, hetente ki lettek takarítva(ma is megtettem, miután elpusztult az egyik).

Mi lett velük? :(



2012. okt. 28. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen idősek? Nem lehet, hogy túl öregek?


Illetve: egészen biztos, hogy elpusztult? Az aranyhörcsögöknél időknél - ha hideg van - előfordul tetszhalott állapot, nem tudom, a dzsungáriaikra jellemző-e.


A megszokott ételüket kapták? A megszokott forgács volt alattuk? Nem lehet, hogy valami vegyszeres volt? Vagy a forgács túl poros?


Hirtelen más nem jut az eszembe...

2012. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A hímet nagyon kicsi kora óta nevelem. Ugyanonnan, ugyan azt a forgácsot raktam alájuk mindig.

1 éves mind a kettő. A nőstény 3 hónaposan volt amikor megvettem. Körülbelül egyidősek voltak.

Nem egy kis helyen vannak. Hideg sincs és biztos meghalt, mert nyitva volt a szeme, üveges tekintettel, csapzott volt a szőre és nem lélegzett. De valószínűleg terhes is volt, mert fészket építettek a héten. :( Egyszer már született egy kis hörcsögük.

2012. okt. 28. 10:16
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és igen ugyanazt az ételt kapták amit szoktam adni nekik.
2012. okt. 28. 10:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Esetleg az okozhatott valamit, hogy szétrágták a WC papír gurigákat, amit kaptak? Behordták a fészekhez a forgács mellé.
2012. okt. 28. 10:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha olyan szinten rágták szét, hogy porossá... akkor igen, lehet az oka... plusz ezeknek a gurigáknak az anyagában ragasztó is van :((


Gyorsan takarítsd ki, csak forgács, és rongyok maradjanak alomnak... hátha nem késő :(

2012. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ki lett takarítva, nincs most bent semmi, csak a forgács.

Átnéztem a testét és a köldökénél,a hasa közepén, az a csomó, szerintem jóval nagyobb lett és lilás színű.

2012. okt. 28. 10:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem biztos nem a wc papir guriga volt az oka, inkább az elletéstől.
2012. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az elletéstől a hímnek mi baja lenne?


A WC papír guriga nem kizárt... újrahasznosított papírból van, elég porózus, sok benne a ragasztó és a vegyi anyag...


Illetve ami még eszembe jutott a korábban felsoroltakon túl:


Nem mindegy hörcsögöt szabad együtt hagyni, miután a nőstény vemhes... lehetséges, hogy összeverekedtek... harapásnyom nincs rajta?

2012. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*Nem minden hörcsögöt..." elgépeltem, sorry...
2012. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mint már mondtam volt már egy ellése és nagyon jól megvoltak. Sőt a hím még segített is a nősténynek. Végig együtt voltak. Amikor a nőstény elment enni a hím melegítette a kicsit és nem hagyták egyedül.

Meg egyébként sem volt rajta harapásnyom.

2012. okt. 28. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!