Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszik viselkedése,...

Törpenyuszik viselkedése, szokásai, tulajdonságai?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy 1 hónapos törpenyuszit és nagyon örülök neki de ez az első nyulam és tapasztalatlan vagyok még. Eddig nagyon jól elvan ahoz képest hogy ez az első napja itt. Van egy szép, nagy ketrece amiben ugrál, szaladgál és a hátára fekszik szóval a lenyeg hogy jól van. Viszont fél a simogatástól, érintéstől, kézbevételtől és elrohan. Nem akartam eröltetni a dolgot mert tudom hogy ez csak az első napja. Mennyi ideig normális ha így visszahúzódik? A tulajdonságai változhatnak? Inkább ne eröltessem ezt a simogatós dolgot? Mert ma egész nap kivolt nyitva a ketrec ajtaja és megse próbált kijönni. Tudom hogy ez ilyenkor természetes de ha hetek után se akar kijönni akkor vegyem ki én? Légyszi segítsetek!!!

2012. okt. 28. 20:04
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én a "kisfiammal" azt a technikát követtem, hogy egész nap ki volt nyitva az ajtaja a ketrecének, de kaját a ketibe csak este tettem be, és mindent ami vonzotta azt kint, jól látható helyena szobámba hagytam. Ilyenek a kedvenc falatai, játékok, illetve adjál neki egy régi tröölközőt vagy szőnyeget, mert azt szó szerint imádja, imád rajta ugrálni. A kedvenc dolgai közé időnknt beültem én is, és a legtöbb nyuszi veszettül kiváncsi, uh játék, kajci közbe, oda-oda szaglászott hozzám, vagy kaja után odajött megköszönni. + ő szereti ha fésülik, uh azzal is tudtam kedveskedni neki. Így eléghamar kialakult a kötelék köztünk, és nagyon szeret kint lenni. Ő sem egy nagyon simis alkat, de bujcizni nagyon szeret, meg mikor nagyon hálás akkkor nyalogat :). Szerintem ez sokkal cukibb, mintha folyton simiztetné magátt, van saját akarata, mikor nem akarja, hogy foglalkozzak vele elmegy, de mikor odajön akkor tudom, hogy tényleg hozzám jön :)
2012. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyugi ez még úgyis az első napja inkább annak örülj hogy szereti a helyét :D ha mindig tőled kapja majd az ennivalót akkor téged jegyez meg gazdinak szóval hozzád fog kötődni. Nekem annyira bevált ez hogy ha akár a hangomat is meghallja azonnal fel-alá rohangál a ketrecben és alig várja hogy vele foglalkozzak. Mi mivel kint tartjuk a garázsban vagy télen a kazánházban ezért kénytelen vagyok kivenni a ketrecből és behozni úgy hogy nálunk nincs olyan hogy kijön vagy nem de ha akár a garázsban kinyitom a ketrecet már ugrik ki :D és bújik hozzám :DD


Szóval szerintem adj neki egy kis időt amíg megszokjak az új helyét és ha látod hogy otthonosan mozog benne akkor menj a ketrechez beszélj hozzá tedd be a kezed de ne rögtön a fejéhez tedd csak tedd be és várj amíg ő közelít aztán idővel simizd meg és ha már tűri a simizést akkor próbáld etetgetni kézből aztán kajával csald ki a ketrecből de ha magasan van az ajtó tegyél oda pl. könyvet nehogy a magasság akadályozza meg hogy kijöjjön


Remélem tudtam segíteni ha van még kérdésed akkor írj privibe hátha tudok segíteni és ne feledd TÜRELEM! :D

Sok sikert!

2012. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!