Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » "Kiváltható" valamivel a...

Scream85 kérdése:

"Kiváltható" valamivel a hörcsögnél a fogkoptató kő?

Figyelt kérdés

A hörcsögünk szinte tudomást sem vesz róla, nem rágcsálja ahogy kéne.

Szerintetek ha kicseréljük valami kisebb faággal, az jó lehet helyette?

És ha igen akkor milyen fa lehet és milyen nem?


2012. okt. 30. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem felesleges, ha nem rágja akkor annak megvan az oka. Lehet, hogy elég neki a magokon való koptatás. Amúgy sztem csakis valami gyümölcsfa ág, ha ragaszkodtok hozzá.
2012. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze kéreg nélkül :)
2012. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek is utálják a fadarabot, illetve az ilyen koptatókat, amiket kapni lehet! De mivel kell, hogy kopjon a foguk, sokszor kapnak száraz kenyeret! Azt nagyon szeretik, és kopik is tőle a foguk. :) Próbáld ki! Bajuk nem lesz tőle, ezt tapasztalatból tudom.
2012. okt. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb fogkoptató kő semmit nem ér, szinte felesleges. Akkor már inkább szépiát használj.

Legyen bent sok rágható dolog a ketrecben, pl. a házikója legyen fából. A magok is koptatják a fogukat, ha abból kapnak sokat, az is elég.

Faágak közül nem mindegyiket szeretik. Nálam az akácfa ágát imádják, de a platánba bele se kóstoltak. Kérgestől rakd be az ágat, azt nagyon szeretik lerágni, és nem lesz tőle semmi bajuk.

2012. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

általában a fogkoptató felesleges az én hörcsögeimnek is van illatos mert azt általában jobban rágják.

de az én (törpe)hörcsögeim is a házátrágja nem a fogkoptatót.

2012. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom a "fogkoptató kő" miféle újfajta divat. Nekem anno gyerekkoromban nagyon sokszor volt hörcsögöm, még a papám csinált fából ilyen kis odút neki. Meg kaptak száraz kenyeret, kekszet rágcsálni, és soha nem volt semmi bajuk, le tudták vele koptatni a fogaikat.

Szóval szerintem csak felesleges pénzkidobás egy ilyen kő.

2012. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is van fogkoptató köve, nem igazán használja. Viszont a körte-, alma- és barackfaágat imádja rágni. Próbáld ki, próbáld megtalálni melyiket szereti a legjobban :)
2012. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mi is vettünk illatosított követ, de szinte rá sem néz.

1-2 fognyom van rajta max, amikor még újdonság volt,akkor kicsit piszkálta,de amúgy semmi.

Köszönöm az eddigi válaszokat, ki fogjuk próbálni a tanácsaitokat.

2012. okt. 31. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!