Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tulajdonosok! Ti...

Törpenyúl tulajdonosok! Ti hol szereztétek be a nyuszijaitokat? És melyik a legjobb állatkereskedés Budapesten?

Figyelt kérdés
Ha tenyésztőtől, akkor melyiktől szereztétek be, kit ajánlanátok, vagy melyik kereskedést. Köszönöm!

2012. okt. 31. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mi a legelső nyuszinkat állatkereskedésbe vettük szegényt rá két napra el kellett altatni mert picike volt!Az a legnagyobb baj h az állatkereskedők koran elválasztjak az anyjatól mivel minnél kisebb análl könnyebb eladni címszóval mert milyen édik!ennek lassan 7 éve!ez az esett utan rögtön kerestem egy tenyésztőt es kikérdeztem a véldményét h mi szurtunk-e el vmit közölte h nem es ezzel indokta amit leírtam!utna odahozott nekunk egy elvalasztasra valo nyuszit aki legalabb 3 szor akkora volt mint az első es elhoztuk es itt eszi mellettem a szénáját!En azt tanacsolom mindenkepp CSAK tenyésztőtől szabad venni nyuszit!a mienk mint irtam 7 eves es eddig egyetlen egyszer sem volt semmi betegsege es remelem sokaig köztünk lesz meg:)jaaa tenyesztot nem tudok mondani mert mar olyan reg volt ez h nem emlekszem a nevere sem.....
2012. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Elso vok bocsi a helyesirasokett csak telefonrol irok...
2012. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!:)
2012. okt. 31. 15:20
 4/22 anonim ***** válasza:

Kereskedésből ne vegyél nyuszit! Egyrészt idő előtt választják el őket (mondván minél kisebb, annál cukibb, annál eladhatóbb), ezen kívül sokszor nem fajtatiszta nyuszit kapsz, ami hibás fogálláshoz vehethet (élete végéig hordhatod állatorvoshoz vágatni a fogait) és ehhez hasonló dolgok jöhetnek elő :(


Tenyésztőtől vegyél nyuszit! Én a Hunny Bunny törepenyúl tenyészetet vagy a Joly Jumpert ajánlom Budapesten!

Ha Székesfehérvárig esetleg utaznál érte, akkor itt is tudok egy tenyésztőt, akinél most áron alul eladók a nyuszijai! Ha ez utóbbi érdekel, írj privit!

2012. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Engem a törpe rex érdekelne igazából, legalábbis ha fajtatiszta nyusziról van szó. Illetve kifejezetten állófülű nyulat szeretnék! Neked milyen van utolsó?
2012. okt. 31. 15:59
 6/22 anonim ***** válasza:

Nekem törpe kosorrúm van.

Törpe rex tenyésztő nem sok van, viszont akiről tudok, ő megbízható! Infóim szerint a törpe rexeknek nem is hullik a szőrük - ami nagy előny :)

Rajtuk kívül még a holland törpék vannak, akik álló fülűek vagy az oroszlányfejűek.


Törpe rex tenyésztő:

[link]

2012. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) És megbízható holland törpe, vagy oroszlánfejű tenyésztőt nem tudsz esetleg? Egyébként, szerinted van a fajták között viselkedésbeli eltérés? Vagy ez így bonyolult kérdés?:)
2012. okt. 31. 16:10
 8/22 anonim ***** válasza:

Róluk sajnos nem tudok semmit.

Nem, a fajták között nincs eltérés viselkedésben :)

Egyedfüggő és nemfüggő. A bakok sokkal bújósabbak, mint a nőstények és a nőstények jobban védik a területüket is. Nekem nőstény nyuszim van, eléggé domináns, egy időben gondolkodtam rajta, hogy jó lenne neki egy társ, de borzasztóan védte a területét. Ha bak nyuszim lett volna, simán össze lehetett volna szoktatni egy nőstény nyuszival :)

2012. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Igen, én is hallottam hogy a bakok szelídebbek, barátságosabbak, nyitottabbak. Ennek nagyon örülök mert eleve fiú nyuszit akartam, bár azt hittem inkább a nőstények a könnyebben kezelhetők. Egyébként mit jelent pontosan hogy védi a területét? Úgy értem, ez miben nyilvánul meg?
2012. okt. 31. 20:02
 10/22 anonim ***** válasza:

Volt nálunk vendégségben egy bak nyuszi, annyira védte a területét, hogy megtépte, csomókban hullott szegénynek a szőre. Ha idegen nyúl szagát érezte rajtam (ilyen 1x volt), nekiment a nadrágomnak.

Viszont volt olyan, hogy mi mentünk vendégségbe ugyanehhez a bak nyuszihoz, az ugye nem a saját területe volt, tök jól elvoltak!

Más nőstény nyuszik sokszor azt sem engedik, hogy a gazdi kotorásszon a ketrecébe, amikor ő bent ül. Nálunk ilyen szerencsére nem volt, bár egyébként sok esetben segít ezen az ivartalanítás is. (Enyém is ivartalanítva van)

2012. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!