Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom időnként...

A tengerimalacom időnként tombol. Lehet, hogy azért, mert egyedül van?

Figyelt kérdés
Egyébként, nincs vele probléma, eszik- iszik, és elég mozgékony, csak néha rájön az 5 perc.
2012. nov. 1. 21:54
 1/10 anonim válasza:
pontosan mit értesz tombolás alatt?
2012. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rohangál a ketrecében, felborítja az odúját.

Olyankor ki szoktam tenni, hogy szaladgálhasson, de általában rögtön, visszamegy a ketrecbe.

2012. nov. 1. 22:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, hogy körbe futkossa a kis helyét :) Meg cincog

Ez azért van mert, foglalkoznod kell vele, amikor látja hogy ott vagy a közelébe, így hívja fel magára a figyelmet hogy vele is játssz :)

Nagyon huncutak, nekem 8évig ilyen volt a malacom

20/F

2012. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hangot nem szokott kiadni ilyenkor.

Próbáltam már játszani vele, de elég bamba.

Köszönöm a választ!

2012. nov. 1. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:
A tengerimalac magányos és szomorú egyedül, szóval nem ártana neki egy azonos nemű társ, biztos sokkal jobban érezné magát és nem bolondulna meg a magányban.
2012. nov. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam már erre, de félek, hogy verekednének.

Nekem eddig csak nőstény malacaim voltak, de ez egy hím. Nem merek venni egy másikat, mert azt hallottam, hogy két hím sokkal komolyabban rivalizál, mint két nőstény, és az erősebb, megsebesítheti, vagy meg is ölheti a gyengébbet. Ez igaz?

2012. nov. 1. 23:11
 7/10 anonim ***** válasza:
2 fiú is jól megvan egymással,de csak akkor,ha nem egy idősek és van elég helyük. És az összeszoktatás is szakszerúen menjen
2012. nov. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt, hogy az összeszokás szakszerűen menjen?

Két nőstény összeszokik magától is, mármint az enyémekkel, semmi probléma nem volt.

A hímeknél miben különbözik az összeszoktatás?

2012. nov. 2. 10:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha veszel neki társat, sokkal fiatalabbat vegyél. Akkor adott lesz, hogy "ki a főnök". Egyszerre ne engedd össze őket, csak felügyelettel, amíg el nem fogadják egymást. Legyen elég helyük, külön tál, külön alvóhely.

Nekem is két fiúm van, nem volt könnyű az összeszoktatás, de megérte :D Itt találsz egy csomó tippet, mások tapasztalait: [link]

2012. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazán komoly verekedés csak akkor alakulhat ki két fiú között, ha lánymalac is van a közelben.
2012. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!