Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg szeretném (vadászgörény)?

Tényleg szeretném (vadászgörény)?

Figyelt kérdés

Amikor rájuk gondolok, vagy nézek akkor rögtön elönt a melegség azaz megdobogtatják a szívemet. Minden állatomnál időt adok magamnak, hogy eldöntsem tényleg szeretném-e, mivel komoly állatról van szó ez kb. 1 év lesz a biztonság kedvéért, plusz még a családomat is meg kell győznöm... Viszont honnan tudjam, hogy nem csak divatból szeretném? :( Igen nagyon tetszik, hogy lehet sétáltatni (de annyira rendszeresen nem kell mint egy kutyát) és imponálna ha ilyenkor "mutogatnának" rám emiatt. De nagyon elítélem azokat akik csupán divatból szeretnének egy adott állatfajt tartani.

Tudom hogy idióta kérdés, de nem bírtam megállni, hogy ne tegyem föl...



2012. nov. 1. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod, adj időt magadnak.:)

Gondolj bele sok élethelyzetbe hogy milyen lenne ha ott lenne veled. Gondolj a kellemetlenebb részekre is tehát a ketrec takarításra stb. Hogy mindig ott lenne esetleg zajong éjszaka ilyenek. Ezeket gondold át jól magadban, hagyd leülepedni és lassan biztossá válik ha tényleg akarod. Egyébként nem baj az hogy tetszene ha mutogatnának rád ha ennyiben nem merül ki a "sóvárgásod" irántuk.

Sok sikert!:)

2012. nov. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is régebben szerettem volna görényt, de aztán lemondtam róla. Utána olvasás után sok probléma lehet velük. Valamelyik harapós, ha jól tudom kell valamit csinálni a bűzmirigyeivel és elég drága a ketrec. Jó alaposan olvass utána. Biztos meglehet őket nevelni, és természetesen jó helyről kell beszerezni. Azóta van egy nyuszim, hát ő is egy rosszaság, ugyan úgy vannak állatorvosi költségei, mint a göriknek. Sok sikert a döntéshez! :)
2012. nov. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 LeGrady ***** válasza:

A www.goreny.hu-n sokat olvashatsz roluk.


A görik nagyon sok mindenben hasonlítanak egymásra, de attól még mindegyik egy-egy személyiség. Van amelyiket könnyű alomra szoktatni (első görink még menni alig tudott, de odatalált ha rájött a szükség), van amelyiknél ez időigényesebb - és ha sietős, fontos dolguk van, akkor nekik bárhol megfelel. A harapást nem véletlenül említed. Ha a tenyésztőtől kapsz pici görit, akkor ezzel mindenképpen meg kell majd kűzdeni, hiszen piszkosul vastag a bőrük, a saját harapásukat magukon alíg érzik, és nem igazán értik, hogy te miért vagy ilyen sérülékeny. Mindkét görinket meg tudtuk ez ügyben nevelni, de ennélkül nehéz is az együttélés.


Mivel társas lények, igénylik a játékot. Ez mindennapi felemelő élmény és egyben kötelezettség is a gazdinak.


A görik sokat alszanak (télen méginkább) tehát jut időd másra is. Viszont a természetben éjszakai vadászok is, meg kell tanulniuk, hogy te olyankor alszol. Nekünk a második görinkkel ez majdnem egy évbe került (szabadon van a lakásban, de a hálószoba ajtót zárni kellett, mert jött játszani az éjszaka közepén).


Ha kitartó és konzisztens vagy, kedveled az állatokat, akkor sok élményben lessz részed ha görit választasz.


Ide is bekukkanthatsz kedvcsinálónak:


[link]

2012. nov. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 csabeeeeee ***** válasza:
Meny el 1 tenyésztőhöz,érdeklődj próbáld ki milyen lenne ha... Vagy ha van ismerősödnek akkor ott ha nincs akkor tenyésztőnél kérdezd meg mi hogy kell és próbáld ki.
2012. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ha helyzetes gondolkodást már elkezdtem örülök, hogy más is ezt alkalmazza :)

Abban az esetben ha átmegyek a barátaimhoz mondjuk 14-20 óráig akkor itthon hagyhatom? Elég sok idő, de nem minden esetben vihetem magammal... (van akinél több állat van, és van aki fél az állatoktól...) Segítene ilyenkor ha 9-13 óráig non-stopba lefárasztom és este is játszok vele?

És egy másik, hogy van amikor egész nap elmegyünk vásárolni (vidékre) az neki se lenne élvezetes ha ilyen helyre hurcolnám...

Minden "elmenős" esetben elég lehet a nap eleji lefárasztás?

2012. nov. 2. 13:24
 6/12 anonim válasza:
A görények nagyon sok törődést igényelnek. Nekem is van 1 még csak egy hónapja de már elválaszthatatlanok vagyunk és megtanultam mire van szüksége. Sok húst kell neki adni, és nem csak színhúst, porcokat is, de nem kaphat fűszeres ételeket, sose éhezzen, mindig legyen előtte kiegészitésnek táp. A körmét is kell vágni hogyha nem sűrűn sétáltatod és nem kopik neki. Oltásokat is kell kapnia. Nem lehet semmilyen állathoz sem hasonlitani mert ahogy már előttem is mondták, mindegyiknek más a személyisége. Nagyon igénylik hogy foglalkozzanak velük, imádnak játszani az emberekkel. Arra is kell gondolni hogy lesz e hozzá elég türelmed. És persze nem utolsó sorban hogy elég pénzed van e a tartására és arra ha netalántán beüt egy betegség. Ugyanis az enyémnek most bélgyulladása van és 1 hete nem mozdultam ki a lakásból mert csak vele foglalkozom, ápolom. Már 40000 ft-ot otthagytunk az állatkórházba és még mindig nem gyógyult meg teljesen. Nem akarok negatív véleményt mondani rólad mert nem ismerlek, de hogyha az egészben csak a sétáltatás vonz akkor inkább ne tarts görényt. Tényleg nagyon nagyon meg kell gondolni.
2012. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Nem nem csak a sétáltatás miatt szeretném, ez volt a kérdés, emiatt félek, hogy nehogy csak divatból szeretnék görényt tartani. Köszönöm az infókat, a pénz eddig nem volt gond, (és bele is vettem a számításba, mert már saját bőrömön is tapasztalmtam, hogy milyen egy műtét ára és utána ápolni a beteg kedvencet) remélem ezután se lesz! :)

2012. nov. 2. 20:38
 8/12 LeGrady ***** válasza:

A görit lehet néha-néha magára hagyni hosszabb időre, de nagyon nem szereti. Nálunk szabadon van a lakásban, és pár órás késés esetén az amúgy érintetlen cipők alapos szétszóráson esnek át.


Ha valahova nem tudjuk magunkkal vinni, akkor a tenyésztőhöz szoktuk vinni "szállodába", illetve már mi is vigyáztunk mások görijére.


A legtöbb országon belüli utazásnál (sajnos replülőre nem olyan egyszerű fölvinni, a Malév ezt még vállalta) visszük magunkkal - van egy kis zipzáros, zárható táskája szellőzővel amiben utazik. Minden szálláselyen előre szólunk hogy érkezik, ritka eset, hogy valahol visszautsítanak emiatt.

2012. nov. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igaz, amit előttem elmondtak, így én már nem fogok 'regélni'. :) Szerintem egy törpenyuszi jobb választás, mert a görények rengetek foglalkozást igényelnek. persze a nyuszik is, de nem annyira mint a görények. És a nyuszit is lehet sétáltatni. ;) És egy görény dominánsabb is, mint egy törpenyuszi. Ez tapasztalat, nekem nyuszim van, a barátnőmnek görénye. :) Egyébként nagyon husi a görény is-persze-, de egy nyuszival egyszerűbb..-főleg, ha ez lesz az első állatod.

Sok sikert hozzá! :)

2012. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vannak állataim (amire láthatsz is utalást) akik közül az egyik beteg ráadásul, így tudom milyen az amikor egy állat az átlagnál jobban igényel téged. Vigyáztam egy nyuszira (törpe) amíg a gazdája nyaralt, nagyon édes volt, de nekem nem tetszik hogy rág és aranyos, aranyos de ha választani lehetne én inkább egy másik álla mellett voksolnék nekem annyira nem favorit-ok ők... Szerintem jobban megtapasztalja egy ember milyen az állat ha saját maga gondoskodik róla, nem csak mesélésből hall róla vagy a gondozásáról és ritkább találkozások alkalmával látja. Én a vizslákkal vagyok így. :) Azért köszi a választ. :)
2012. nov. 6. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!