Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek milyen állat való...

Szerintetek milyen állat való nekem? (rágcsáló)

Figyelt kérdés
Én egy 6-os lány vagyok és lehet hogy kapok valamilyen kis állatot. Állatoknál nem vagyok kezdő. Van egy macskám és kutyám akiket én gondozok és még 5-ben volt hörcsögöm. Nem tudom mit válasszak. A hörcsögben biztos vagyok de rövid ideig élnek ezért a tengerimalacban és a patkányban gondolkozom. Szerintetek még tapasztalatlan vagyok egy patkányhoz?

2012. nov. 5. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Patkány.Nagyon könnyen idomítható és nagyon kell hozzá tapasztalat:)) de szerintem te már tarthatnál.:DD

Görény.Kicsi koruktól kezdve kell őket kézhez szoktatni, viszont drága és iszonyúúú büdös.

Nyúl. ideális, ez is jó lenneneked, és még a lakásban iskiengedheted és játszhatsz is vele.

Süni.Semmi gond nincs vele, igazi kis házikedvenc, és még szerintem ez is neked való :DDDD

2012. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó választás a tengerimalac és a patkány is. Amiket az első írt, azok is jó állatok, a görényt én is szeretem. Esetleg még kaméleon vagy kígyó:-)
2012. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két tengerimalac tökéletes lenne neked. :) Amikor velük szeretnél lenni körülrajonganak, de amíg suliba vagy egymással is jól el vannak. :D De ha a tengerimalac mellett döntesz, akkor mindenképp kettőt tarts!
2012. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is van patkányom. azt ajánlom hogy ne kereskedésből vegyetek (ha ez mellett döntesz) mert én még onnan vettem és nem igazán volt kézhezszoktatva. sok időbe került mire megbarátkozott velem. vannak tenyésztők is, tőlük érdemes vásárolni. de ne hagyd magad becsapni, nehogy több ezret kiadj érte. én kereskedésben 1000 alatt vettem
2012. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Patkányaim vannak, párban kell tartani őket. Nagyon hangosak éjszaka. Ha állatkereskedésben veszed lehet sose tudod kézhez szoktatni és harapni fog. Tehát ilyet csakis tenyésztőtől vegyél. Hátrányuk hogy nagyon nagy ketrec kell, ami elég drága.


Hörcsög azért jó mert magában elvan, nem is szabad párban tartani. Aranyosak ők is, törpehöri vagy aranyhöri tartásával szerintem bárki megbirkózik.


Görénnyel túl sokat kell foglalkozni, drága, stb, azt nem ajánlom.


Törpenyúl jó lehet, ahhoz annyira nem értek, de azt hiszem ez is elvan magában, és nagyon cukik.


Tengerimalac társas állat, kettő kell belőle, talán még ez is megfelelő lehet.

2012. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyuszit ajánlanám neked :) Nekem is van egy (biztos ezért is vagyok elfogult). Anno, amikor én álltam ekkora dilemma előtt, akkor másfél évig (nem túlzok!) kutattam keresgéltem a neten, hogy mi lenne a legideálisabb választás. Nekem is minden létező kisállat az eszembe jutott és végül a nyuszi mellett döntöttem :) Ha érdeke, akkor olvasgass a torpenyul.hu oldalon a fórumokon. Sőt ha gondolod, sok segítőkész ember van, regisztrálsz, írsz nekik és elmondják a tapasztalataikat :) engem is megtalálsz ott.

A kezdeti költségek nagyok a ketrec miatt, de azt találsz használtan is, meg én húsvéti akcióban a fressnapfban vettem 12.000 ft helyett 6.000 ft-ért. Havi költsége utána már nem sok. Nekem az egyik legminőségibb tápot eszi (Halywood) ez kb 400-500 ft havonta, széna 1000 ft havonta, pellet a wc-be 1000 ft havonta. Ez összesen 2500/hó. Nekem pl teljesen csendes éjszaka. Alszik, amíg én is alszom. 6 hónapos, de már ismeri a körbe, fel és a puszi parancsot :) és persze szoba és ketrectiszta. Napi kb 7-8 órát van kiengedve a szobámba és jókat játszunk közben :) Van, hogy fél órán át simizem, mert persze ha véletlenül mást merészelek tenni (pl gépezni), nem pedig vele foglalkozom, akkor egyből nekiáll és bököd az orrával :D :D

Az általad említett két állatról sokat nem tudok nyilatkozni, mert nem volt se malackám, se patkányom. De a nyuszi után a másik a tengerimalac volt amin gondolkoztam :)

2012. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utánanéztem és sok helyen azt írták patkány lehet egyedül is tartani ha sokat foglalkoznak vele. Mennyit kéne vele foglalkozni hogy ne unatkozzon?
2012. nov. 6. 21:03
 8/10 anonim ***** válasza:
nagyon nagyon sokat. nekem fel evig egyedul volt patim, es napi 5-6 orat folyamatosan veem volt, de pl ha egy napig nem voltam otthon kb depresszios lett, szoval a vege az lett hogy vettem melle megegyet. Am ha van egy patid es tudod h milyen kis edes ugyis az lesz a vege h veszel melle meg nehanyat.. :D egyszeruen sose eleg beloluk, olyan kis okosak es szeretnivaloak! Am a ketrec tenyleg ami az egyetlen problema, mert nagy kell nekik ami ujonan eszmeletren draga, kb 30000ft-nal kezdodik, szal vagy keresgelsz neten, vagy ha van egy kis kezugyesseged akkor csinalsz egyet magadnak (enyemek egy regi konyvespolcban laknak :D). Nagyon olcso a tartasuk, en almot se teszek alajuk csak a wc-jukbe mert szobatisztak. Trukkokre is megtanitottam mar az egyiket, ngyon gyorsan tanulnak :) en egyertelmuen a patit javaslom!
2012. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Látom állatbarát vagy, én személy szerint nem nagyon rajongok a patkányokért de szerintem vagy elég tapasztalt egy patkányhoz! ;)

2013. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mexikói axolotl.Vízben él 25-30 évet is e l él.30cmre is megnőhet.A gőte félékhez tartozik.
2015. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!