Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a baja a degumnak?...

Mi lehet a baja a degumnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam a degut. Kb fél órára kivettem egy elkerített részhez, játszottam vele, adtam neki pár szem szotyit is. 10-15 perce tettem vissza a ketrecébe, azóta furcsán vinnyog, mitől lehet? Adtam neki répát, az elején elvette és meg is ette, de többet nem fogad el, úgyhogy nem hinném hogy éhes. Deguknak való tápot nem vettem még neki, mert csak tegnap délután kaptam, eddig répát, almát, szénát, és szotyit adtam neki enni. Furcsán vakarózik is néha, az mi miatt van? És milyen időközönként kell etetni,

olyankor mennyit adjak neki? Szotyiból lehet adni neki minden nap, vagy azt csak ritkán? Olvastam pár helyen, hogy gyümölcsöt nem nagyon szabad, a cukor miatt. Akkor almát se nagyon kapjon? Ha valaki leírna pár tanácsot, akkor azt megköszönném, mert még nagyon kezdő vagyok a degukkal kapcsolatban. :)



2012. nov. 5. 16:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Fűevő állat, széna nélkül nem sokáig húzza. Már a 2 nap se tesz túl jót neki.

Azt viszont egész nap kéne ennie. Amit eddig kapott, azok nasik.

A tápokkal vigyázz, mert egy részük semmivel sem egészségesebb, mint amivel eddig etetted, azaz jelentősen megrövidíti az életét. (8-10 év helyett 1-3.)

A vakarózás szeretet hiány. Azt magyarázza, hogyan kéne őt naphosszat vakargatnod.

Társas állat nem lett volna szabad egyedül elhoznod. Ha meg elhoztad, nem kéne ketrecben tartanod, hanem egésznap vele kéne lenned.

Kering a neten egy rövid használati útmutató a degukhoz, de itt tiltott reklámnak minősül, ha én linkelem.

Minél előbb nézz utána a tartásuknak, mert az emberek nem úgy születnek, hogy értenek a degukhoz. (Ráadásul a legprofibbak is épp csak kezdik tanulni a dolgot...) A deguk viszont sajnos igen érzékeny állatok, irtó gyorsan beledöglenek a tartáshibákba.

2012. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nagy bátorság volt egyedül elhozni! Igazi kis terrorista lesz, ha nincs más társa rajtad kívül! :D
2012. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ajánlok két oldalt:

[link]

[link]


Minél előbb olvass utána a dolgoknak, ha még nem tetted meg.

Ha egyedül van, szerezz mellé még egyet (azonos neműt), mert társas állat, és depressziós lesz, ha egyedül van. Ez pedig komoly bajokhoz vezethet.


Ebből kiindulva, a hang, amit hallasz, lehet akár az is, hogy keresi a fajtársait.


Bár nekem nincs degum, de én is szeretnék idővel, és kb. fél éve olvasgatok a neten felőlük. Biztos kapsz majd konkrétabb válaszokat is itt az oldalon, én is kérdeztem már róluk.

2012. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha egyedül van, és sírdogál utánad, akkor a szobádat rendezd át mielőtt szabadlábra helyezed: mindent ami bőrből, papírból van, vagy később még szükséged van rá: telefon, távkapcsoló, gitár, iratok... tüntess el, dísznövényből csak az ehetők maradjanak bent, az összes vezetéket helyezd át 50 centinél magasabbra, vagy takard le minden centijét, (pl. kábelcsatorna...) mindent amibe bele lehet ugrani, esni, zárj le: akvárium, aranyhörcsög, felmosóvíz, WC...

Éjszaka meg próbálj meg nem ráfeküdni, mert ő meg megpróbál majd alád bújni. A deguk mindig egymáson alszanak. Én éjszakára nem mertem soha szabadon hagyni őket. A fejem mellett volt a ketrec, akkor be tudtam nyúlni, ha éjjel hiányolt, és 100 db gazdi szagú papírzsepibe is jól el tudná magát ásni...


Ha még egy degut szerzel mellé, akkor előbb ellenőrizd, vagy ellenőriztesd le egy profival mindkettő nemét, mert könnyű összetéveszteni a kamaszokat, és olvass utána az összeszoktatásnak. Vagy ha tenyésztőtől viszed, kérd meg, hogy ő szoktassa össze őket. (Ha rosszul csinálod csúnya bunyó lehet a csicsergés helyett.)

2012. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szénát azt adtam neki, ott van előtte, de nem nagyon eszi. Sőt, amióta megvan vizet sem ivott, próbáltam kistálból is itatni, és rendes itatóból is, de semmi. Kézből is próbáltam, hátha úgy iszik. Narancsot adtam neki, mert azt írták pár oldalon, hogy ha nem iszik, akkor lédús gyümölcsöt kell adni neki.
2012. nov. 5. 19:55
 6/18 anonim ***** válasza:

Rossz oldalt olvasol. :)

A széna jópont, de túletetted nasikkal, amikben nyilván sokkal több víz volt mint egy száraz tápban. Ha szomjas, és van tiszta víz, akkor iszik majd. (kb. 10 ml-t ha száraz táppal etetsz.)

Szénából válogatósak, a szénák meg nagyon különböző minőségűek, és ízűek. Bálás, gazos réti szénával szoktunk etetni, vagy saját szárításúval. Most a Müller szénáját dicsérte valaki. Ahhoz könnyű hozzájutni.


Valószínűleg, csak szörnyen magányos, nem a kajával van a problémája.

Vacsizz vele: vidd be a kajádat, és amíg eszel, tegyél elé egy új marék szénát. (Enni is csak társaságban szoktak.)

2012. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A pulcsizásnak nézz még utána. Annak nagyon fog örülni. Csak így egyedül, nagyon rád fog gyógyulni. :)
2012. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt csak nagyon ritkán, és maximum egy picike darabkát kaphat. Az aszalt gyümölcsöket teljesen felejtsd el. A degutáp fontos, mert tele van rostokkal, amik nélkülözhetetlenek az emésztéséhez. Ahogy a széna is az, mindig legyen előtte egy marék, és friss víz is. Ami még fontos, az a fogkoptató fa. Nem muszáj nagynak lennie, de az sem baj, ha egész ágat viszel haza az erdőből. Ha nagy a ketrec, szeretnek felmászni rajta. Az akácot és a tölgyet nagyon szeretik rágcsálni. Fontos, hogy mindig legyen valami ilyesmi a ketrecükben, mert folyamatosan nő a metszőfoguk, és koptatniuk kell.
2012. nov. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Esetleg azt nem tudja valaki, hogy miért van az, hogy a ketrecnek a szélét folyamatosan rágja?
2012. nov. 6. 11:31
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyértelműen ki akar jönni. Most! (A türelem nem erős oldaluk...)

Utálnak egyedül lenni, te meg kint vagy...


Másrészt könnyen lehet, hogy még a ketrece se megfelelő.

Mekkora? És hogy van berendezve?


A 3. eset, az amikor már elkapattad, és utasítgat téged. De ez 2 nap alatt nem túl valószínű.

2012. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!