Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A höri ugye éjszakai állat...

A höri ugye éjszakai állat melyik a hangosabb ha ketrecet veszünk neki vagy terráriumot? Illetve NEKI melyik jobb?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 14:50
 1/9 okoska31 ***** válasza:
25%

mivel a ketrec elég szellős, így nyilván a terrárium a halkabb.


a hörcsögnek melyik jobb? szerintem a rét. innentől meg már olyan mindegy neki, hogy tudja verni a rácsot a kis ónpoharával, vagy nem....

2012. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Van aki a ketrecet fogja javasolni, van aki a terráriumot... Én személy szerint ketrecpárti vagyok, és úgy gondolom, a höri is jobban érzi magát benne. Jobban szellőzik, tud "tornázni" a rácsokon, sok ketrec emeletes, így ugyanakkora alapterületen nagyobb helye van. Könnyebb berendezni is (pl. kerék, itató, de én már emeletet is szerkesztettem ketrecbe, illetve wc-papír/kéztörlő gurigából alagútrendszert is(rácsokhoz rögzítve), mert csak a rácsra kell akasztani. Nem szökik ki belőle olyan könnyen mint a terráriumból, ha az nincs lefedve. Könnyebb takarítani is, vagy ha véletlenül arrébb kell raknom, nem nehéz.


És akkor a negatívumok:

Jobban kiszóródik az alom.((magasabb peremű tálcás ketreceknél nem annyira)

A rácsot rágja. Ez szinte elkerülhetetlen, nekem eddig mindegyik rágta, de eltérő mértékben és hangerővel. A mostani például nagyon diszkréten, szinte nem is hallom:D.


Viszont a terráriumban is motoszkál, kerekezik, a házikóját/búvóhelyét/ha van bent neki kartonhenger/egyéb berendezési tárgyakat is rág(hat)ja....


Összességében: szerintem ketrec:D

2012. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. nov. 8. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló nagyszerűen írt le mindent. Én is a ketrecet mondanám, mert abban nagyobb a mozgástere, így nem unatkozik annyit. Csak azzal vigyázz, hogy az alagútrendszeres ketreceknél ( [link] az alagutakon szellőzőlyukak vannak, így ott pisi-kaki, minden kifolyik-potyog... És szerintem ronda is a sok színes cső... És ha megkérhetlek rá, ilyet ( [link] és hasonlót NE vegyél neki! Takarítani lehetetlen, az egész bebüdösödik, mert bennreked a levegő, és szerintem borzalmasan néz ki. Még hogy álomotthon... Ha jót akarsz a hörinek, ne vegyél neki ilyeneket! Nekem most egy ilyen van ( [link] és a harmadik (lány) dzsungim nagyon szereti. :)
2012. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakai állat, de azért nem kell megijedni, lehet tőlük aludni. Nekem 2 hörim volt,de nem zavartak az alvásban, kicsit motoszkálnak,kaparnak,de nem vészes. Nekem nem volt ebből soha gondom, nem zavart. :)

És igen, a ketrec jobb, tud rajta a hörcsög mászkálni, és szellősebb.

2012. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 okoska31 ***** válasza:
50%

legyetek oly kedvesek megmondani, hogyha egy vadállatról beszélünk (márpedig a hörcsög az), és a kérdés úgy szól, hogy az állatnak melyik a jobb - amire én azt írom, hogy a rét, akkor ezt miért kell lehúzni?


vagy egy vadállatnak már szerintetek nem az a legjobb, ha nem ketrecben tartják?


Kíváncsi lennék, hogy a lepontozók hogyan éreznék magukat egy börtönben....

2012. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hörcsög, aminek már a sokadik generációja él fogságban, nem tekinthető vadállatnak. Másrészt biztos, hogy nagyon jó lenne neki kint a mezőn, ahol jó eséllyel megfogná valami ragadozó. Persze, nem jó, ha egy picike ketrecbe bezárva tengeti az életét, de az én hörcsögömnek(és még sokunkénak) szép tágas ketrece van, olyan dolgokkal amik lefoglalják, naponta ki van engedve, felfedezheti a szobát és figyelek arra, hogy új ingerek is érjék. Szerintem így nem olyan borzasztó az élete azért.


Ja, és én nem én voltam a lepontozó.

2012. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 okoska31 ***** válasza:
50%

utolsó: érdekes gondolat, hogy fogságban született. nem tudom mióta házikedvenc a hörcsög (ha a patkányból indulok ki, amit még 100 éve erősen irtottak, akkor nem olyan régen lehet a hörcsög sem), de gondolom Te sem gondolod komolyan, hogy egy néhány 100.000 éves ösztönt az max. 10 év fogságban töltött generáció kiölhet. persze, megszokja az embert, meg minden, de azért a "nagy" ketrec és a rét között óriási különbség van.

A ragadozó megfoghatja, igen. szegény hörcsög. de, ezért táplálékállat.... (ezért is gondolom megkapom a magamét, de hát ha egyszer az.... eszi a róka, sas, sólyom, bagoly, stb, stb.)

2012. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van különbség ketrec és rét között. És azért gondolom, hogy nem vágyik a mező után (igaz, hogy nem beszéltem ezt meg egyik hörcsöggel se:D),mert eleve nem is tudja, mi az. Ettől függetlenül természetes, hogy nagy igénye van a mozgásra, az új dolgokra. Ez az ösztön. Ha be van zárva 1 ketrecbe és soha nem lát semmit a rácsokon kívül, akkor az tényleg nagyon sanyarú sors neki. De nekem/ nekünk hörcsögtartóknak egy kedves állatka, kedvenc. És emiatt én pl. mindent megteszek, hogy jól érezze magát.
2012. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!