Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta ez a nyuszi?

Milyen fajta ez a nyuszi?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Köszönök minden választ!



2012. nov. 12. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fajtiszta, de van benne oroszlánfejű. :)
2012. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is keverék:) De egyébként, miből gondolod hogy oroszlánfejű is van a felmenői közt? Mármint én csak azt tudom hogy ők sörényesek... bár tudom, hogy nekik is lehet sörénytelen utóduk, csak kíváncsiságból kérdezem:) És köszönöm a választ!
2012. nov. 12. 16:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy sima házinyúl (a nagy fülei miatt) és törpenyúl (kisebb mérete miatt) keverék. Nagyon édes amúgy, de ha tényleg ilyen keverék, akkor 90% biztosra állítom, hogy gondok lesznek a fogaival :(
2012. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, mikor elhoztam direkt megnéztem a fogait (teljesen rendben vannak) és úgy tudom, hogy a lógófülű és állófülű kereszteződéséből születő nyúlbabáknak, illetve a kosorrúak keverékeinek vannak fogproblémáik. Az biztos hogy mikor ébren van folyton rágcsál, még a wc-jét és a tálkáját is, az itatóját, a játékait, a fogkoptatóját. A nyalósót is:D Meg persze nagyon szeret szénázni - most is azt rágcsálja már egy ideje:D De ha fogprobléma lesz belőle, azt se bánom, mert olyan kedves kis jószág, igazi forma, hogy semmiért sem cserélném le őt:) Meg aztán inkább a fogával legyen baja, mint valami komolyabb. A házinyúlság meg nem olyan nagy probléma, mert azok ellenállóbbak mint a törpenyuszik, remélem örökölt valamit ebből a jó tulajdonságból is, nem csak a nagy füleit:)
2012. nov. 14. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, látszik a képen is, hogy nagy forma lehet, a füleibe egyből beleszerettem :) Reméljük igazad lesz, hogy nem lesz semmi gondja :) Amúgy te mire tippelsz, hogy milyen keverék?
2012. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Fú még csak most vettem észre hogy rosszul linkeltem a képeket, bocsánat:D

[link]

[link]


Háát, nyilvánvalóan semmiféle ismertebb törpenyúl fajtába nem lehet őt besorolni, nem hasonlít se rexre, se holland törpére, se sörénye nincsen... ha jobban belegondolok talán a fejformája kicsit hasonlít az oroszlánfejűekére, de hát ez csak tippelgetés, nem értek hozzá annyira. Gondoltam, talán azok akik itt jobban értenek az ilyesmihez, azok felfedeznek benne valami ismertetőjegyet, de eddig csak a házinyúl jött fel. Azt tudom hogy sok fajtája van a nyulaknak még a tipikus törpefajtákon kívül is, akik nagyobb testűek, szóval az is lehet hogy nem házinyúl, hanem valami más, hasonló felépítésű nyúl leszármazottja. Mindenesetre most még kicsi és könnyű, úgyhogy ki tudja mekkorára van szándéka megnőni:D Még jó, hogy a nagyobb ketrecet vettem mielőtt megismerkedtünk.

2012. nov. 15. 13:21
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon édes kis nyuszkó! :) Nekünk is pont ilyen van, csak fehér. Én is kérdeztem már itt, hogy milyen fajta, mert semelyik törpére nem hasonlít, inkább házira a hosszabb fülek miatt, de pont két kiló, pedig már másfél éves, tehát már nem nő nagyobbra. Viszont a fogainkkal baj van, járunk havonta vágatni, és ez kb. fél éves korában jött elő. Most a hátsókat is kellett csiszoltatni, először másfél évesen, remélem azokat nem kell olyan sűrűn, mint az elsőket. De nálunk állkapocs gondok is vannak, nem tud sajna rágni rendesen, úgyhogy én darabolom, reszelem neki a kaját. Nem kis gond, de imádom és megcsinálom neki szívesen, csak sajnálom szegényt nagyon, h. nyúl létére nem nagyon tud rágni. Persze a Te nyusziddal biztos nem lesznek ilyen gondok, nem azért írtam le, h. megijesszelek, csak sajnos előfordulhat ez a turmix nyusziknál. De a mienknek pici korában három hétig lefelé lógott az egyik füle, tehát még lógó fülű őse is lehetett.

[link]

2012. dec. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És hogyan kezdődtek a fogproblémák? Mik voltak a tünetek?

Tényleg hasonlítanak egyébként:) Imádnivalóó ő is:))

2012. dec. 2. 23:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Evés közben furcsán emelte a fejét, bevette a szájába a szénát, v. a zöldséget és egészen hátra hajtotta a fejét, úgy rágta. Aztán nagy nehezen belenéztünk a szájába és baromi nagyok voltak alól is meg fölül is a metszőfogai. Azóta már rutinosabban tudjuk megnézni, bár nem igazán szereti mutogatni a fogait, de muszáj, és ha nagynak látom, irány a doki. Szénáztasd nagyon sokat, az a legjobb fogkoptató.
2012. dec. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. És a te nyuszkód hogy került hozzád?:) Volt neki még más baja is ezen kívül?
2012. dec. 3. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!