Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől nem tudja mozditani a...

Mitől nem tudja mozditani a hátsó lábait a tengerimalac?

Figyelt kérdés
Nem tudom milehet a tengerimalacommal. 4 hete halt meg a testvére de csak ugy egy nap alatt még csak 3 éves volt. Reggel mikor mentem iskolába evett, mozgott és már estére meghalt. Most a tengerimalacom akit Barinak hivnak 3 éves és nem mozog egyhelyben nézelődik csak az melső lábaival fordul ki. Ha akarom felemelni vísit. Mostanában miután meghalt a testvére Beri minden 2 órában visít ha meghall valami rezgést és nem tudom hogy lecsílapitani csak ha adok neki egykis paprikát vagy répat. Nem tudom most akkor elett hízva mert nyáron szoktam kivinni a kiskertbe mikor lehet. A házban nagyon nem szokot szaladgálni és nem is nagyon lehet kivenni a ketrecből ezért is nem tudom kivenni. Lehet hogy elvan hízva esetleg stressztől lehet? Félek hogy nem figyeltem rá eléggé és elhizot ez a baja de nem tudom és orvoshoz itt meg nem tudom elvinni. Apukám és Anyukám azt mondja hogy neki ez szenvedés, hogy nem tud mozogni és elkellene altatni, de már 3 éve velünk van és azóta nagyom megszerettem és nem akarom elveszíteni, ezért nem tudom mi lenne neki a jó. Valaki tudna segíteni?

#betegség #tengerimalac #elhízás #Hogy tudok rajta segíteni?
2012. nov. 12. 20:02
 1/7 Mara Acoma ***** válasza:

Mindenképpen szerezz mellé egy ugyan olyan nemű társat. Depis a malacod, mert meghalt a barátja!


Nem elaltatni kell, hanem sokat törődni vele és szeretgetni...

2012. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt az én malackám elpusztult, ő sem használta a hátsó lábait csak az elsőket,a szőre nagyon hullott ezek a végelgyengülés jelei,de az enyém több mint öt éves volt.
2012. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy gondozni kell, csak hétköznap nem vagyok itthon csak 4 órakor tanulnom kell az iskolába és mire megtanulok addigra már alig tudok vele foglalkozni sajnos. Szünetekben vagy hétvégén tudom vele foglalkozni rendesen. Attól félek hogy bénulása van de remélem hogy csak elvan hizva. De a lábát mozgatja most ésszre vettem csak ugy ül hogy a lába nem éri el a földet a "segge" teljesen a földön van és a hátsó lábaival nehéz felemelnie. Szerintem.
2012. nov. 13. 17:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod hogy el van hízva, akkor ne adj neki tápot, csak sok zöldséget/gyümölcsöt és szénát, így nem fog éhen halni, de hamar lefogy rendesen, és máskor figyelj oda hogy ne adj neki sok kaját, és néha kevesebbet is adhatsz neki, vagy például egyik nap nem asz neki tápot, így elkerülheted az elhízást. remélem nincs semmi baja a malidnak:) írd meg ha tudsz róla valamit:)
2012. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó. De már mindegy fog jönni az állatorvos megnézni, de itt a környéken csak macskákkra, kutyákra, lovakra és más háziállatokra van szakosodva. Tengerimalac meg egyéb kisállathoz nem nagy ért. De ha nem tud segiteni ugy látszik elaltatjuk mert már csak nyög a farra mintha meglenne merevedve a balhátsó lábát nem tudja mozditani se a jobb hátsót rendesen. A szeme is összébb van huzódva. Már csak szenved kinlódik. Nagyob bánt, hogy nem tudok sehogyse rajta segiteni nagyon megszerettem.....
2012. nov. 14. 16:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Reggelre már elaludt. Nem tudod már abszolut megmozdulni. Nekünk kellett megforditani, hogy kényelmesebben feküdjön, csak nem hagyta magát... :( Szerintem jobb volt igy neki hogy elaludt, hogy már nem szenved :(
2012. nov. 15. 06:21
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom a malackáidat :( nyugtasson a gondolat. hogy nem szenvedtek sokáig. egyébként ha nincs a környéketeken jó malacos orvos, akkor sajnos úgysem lehetett volna segíteni rajtuk.
2012. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!