Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan viselik a tengerimalaco...

Mara Acoma kérdése:

Hogyan viselik a tengerimalacok és a többi rágcsáló, hogy ilyen korán sötét van? Kapcsoltok lámpát neki pár órára?

Figyelt kérdés
Nekem is rossz, hogy délután sötét van, gondolom nekik is furi. Én többnyire a konyhában vagyok ilyenkor, vagy tévézünk a hálóban, a malik pedig a nappaliban laknak. Sokszor felkapcsolom nekik a lámpát, de a férjem mindig leoltja, hogy ne pocsékoljam az áramot. Szerintetek nem lesznek depisek a fényhiánytól?
2012. nov. 12. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A nyuszink itt van a nappaliban, ahol mi is a legtöbbet vagyunk, így értelemszerűen villanyt kapcsolok, amikor már én is szükségét érzem. El se tudnám képzelni, hogy ne abban a szobában legyen, ahol én is a legtöbb időt töltöm, mivel ő is borzasztóan igényli a társaságunkat, meg én is szeretem, ha körülöttem kószál, bármit is csinálok :)
2012. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez oké, de most ettől nem lettem okosabb :) A konyha közepére nem hozhatok ki egy közel két méteres kifutót....
2012. nov. 12. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Tegyélbe takarékos izzót, és mond, hogy a kapcsolgatáskor többet fogyaszt minha világítana! :D Hogy igaz-e nem tudom, de hihetően hangzik. ;)
2012. nov. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem tenném, mert a hörcsög például éjjeli állat, tehát nem lesz depis a sötéttől.
2012. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ég nekik a villany, mert különben alszanak a sötétben, és éjjel meg nem bírnak magukkal! De csak a kisebb lámpa van nekik felkapcsolva, energiatakarékos.
2012. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A malacoknak nem sok szükségük van a fényre, a szemük a legrosszabb érzékszervük. Sokkal inkább a hallásukra és a szaglásukra támaszkodnak. A vadon élő állatok is elvannak lámpa nélkül, a szervezetük és az életritmusuk folyamatosan alkalmazkodik a rövidülő nappalokhoz.


2-300 éve az embereknél is csak a gazdagabbak kiváltsága volt a világítás, a szegényeknek maradt a kályha fénye és a gondosan beosztott gyertya, mécses.


Az #5-ösnek viszont abban igaza van, hogy a saját érdekedben ne hagyd korán bealudni a malacot, mert ha kipihente magát, akkor izgatottan várja a reggelit, mindegy milyen korán van! Ehhez nem kell feltétlen nagy fény, inkább beszélj hozzá, vagy szóljon a rock'n roll!

2012. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak az emberek körében ekkora divat "bedepressziózni" a hosszabb éjszakáktól.


A malacok, egerek, vadállatok még nem értesültek róla, hogy kedélybeteggé kéne válniuk egy teljesen természetes és normális jelenségtől, így felesleges aggódni miattuk.

2012. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2012. nov. 13. 15:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Az állatokat nem zavarja a sötétség, mivel ez normális dolog. Depisek ettől biztos nem lesznek.
2012. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól viszont lehet rosszkedve, sőt akár bele is betegedhet, ha egyedül tartják.

Társas élőlény, nagy családokban él a természetben, és legalább kettőt kéne tartani belőle. Tehát a sötétség, ami természetes, az nem baj, a magány, ami teljesen természetellenes, az igen.

2012. nov. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!