Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Törpenyúllal kapcsol...

Segítség! Törpenyúllal kapcsolatos kérdés. (? )

Figyelt kérdés

Még csak pár napja van nálunk a 3-4 hónapos nyuszim. Pontosan tudom, mit lehet adni neki enni és mit nem, de a mennyiségekről nem igazán találtam részletesebb leírást. Széna mindig van előtte, és reggel, délben, este is szórok neki egy kevés tápot (az összeset megeszi estére). 1-2 jutalomfalat bemegy neki. Almát is adok neki reggel és este is (3-4 kicsi darabot, kb. mint egy jutalomfalat). Nem tudom hogy ez sok-e vagy kevés, mert a széna mindig ott van előtte, de az hogy befalja az összes tápot és az almából is még enne, nos, nem tudom hogy nem marad-e éhes. Mellesleg a szénából is naponta többször rágcsál huzamosabb ideig.


Tudna valaki mondani nekem egy amolyan törpenyúl-étrendet, hogy mondjuk ennyi karika répa, ennyi szelet alma, ennyi evőkanál táp? (Persze egy ilyen korú nyúlnak.) Grammban is megfelel, ha valaki úgy jobban tudja. És tényleg utánanéztem már több oldalon is, de nem találtam még pontos adatokat...



#étrend #törpenyúl #mit ehet a nyuszi
2012. nov. 12. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan tápot kellene venned, amin rajta van az adagolás. A Versele Laga Cuni tápjaiból a felnőtt nyulak 50-80 grammot kaphatnak két részre osztva. Értelem szerűen, ha dagi lesz a nyúl, akkor az alsó ajánlást, ha nem, akkor a felsőt lehet adni neki. Junior tápokból szerintem több is mehet 6 hónapos koráig, de szintén 2 részletre elosztva.

Azt mindig tartsd szem előtt: egy nyúl bármiből bármennyit képes befalni. Szerintem halálra is ennék magukat, ha lehetne.

2012. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is a Versal Lagát ajánlom. ez az eggyik legjobb! amíg pici addig kb 40-50 gramm. napközben csak rágcsálnivalót, zöldséget, gyümölcsöt adj neki. Reggel kb. ha 50 grammot adsz neki akkor 20 gramm minden reggel, valami kevés mandulával vagy mogoróval kiegészítve ( nem sok, 1-2 darab durvára törve ) napközben ugye amit írtam. este 30 gramm kaja + sok zöldség és gyümölcs. énszerintem így kiegyensújozott. ( ebbe beletertozik a napi minimum 1-2 óra intenzív mozgatás, futtatás és a napi 2x -i vízcsere. ) A nyuszi vizéről annyit hogy a legjobb ha tisztított vizet kap. vagy olyat ami nem klóros. vanaki a desztilált ( többször forralt ) vízre esküszi de sztem lényegtelen
2012. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fajtától, és állatorvostól is függ az étrendjük.

A duplagénes oroszlánfejű pocija a legérzékenyebb.

Nekik tilos az alma, sárgarépa is.

Viszont kötelező a tömérdek széna, szoktatással bevezetve a fű, és egyes dokik szerint, 1 kiskanálnyi !!! magkeveréket kaphatnak, más doki szerint 1 női marék Cuni Completot. (Ugri ezeken éhen halt volna, külön orvosi engedéllyel kap 2 nagy marék Completot. :D De ő törpének nagyocska baknyuszi.)

Zöldségnek meg olyat ami tényleg zöld, és a te gyomrod nem nagyon bírja, a magas cellulóz tartalom miatt: gazok, fúzfalevél, gabona virágládában hajtatva, bio petrezselyem, bio zellerzöldje...


Saláta minden nyúlnak veszélyes a gombaölő szerek miatt, és szükségtelen, mivel rost nincs benne. (Túkhúr hasonlóan csak nasi, de az legalább kevésbé kockázatos.)

Általános szabály, hogy korlátlanul legyen előtte széna, vagy ha már átállt a pocija, akkor fű.

Naponta kapjon tápot, (márkától és nyúltól függő mennyiségben... itt kéne a nyúlad súlya, pontos fajtája, meg a táp márkája...) Van akinek elég 1x, de én inkább elosztanám a kis éhenkórásznak 2x-i adagra. :D

És nasinak minősülő zöldségekből csak annyit kaphat, naponta 1x amennyit 20 perc alatt eltüntet.

Hogy mi mindent tilos, azt nem írogatom végig...

2012. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

HA tapizod a gerincét, és a csípőjét, akkor ha mindkettőt érzed, sovány, ha egyiket se, akkor dagadt a nyulad.

Ha nem szénázik, elhagyja az első bélsarát, (láncos, lágy bogyók...) akkor túletetted, ha dobálja a tányérját és első szóra szótfogad, akkor tényleg éhes! :D

2012. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos, az én nyuszim nem túl nehéz (sajnos nem tudom mivel megmérni), és nem is igazán emelgetem mert nem akarom a frászt hozni rá. Megtapogattam, és érzem a lapockáját és a combcsontjait, úgyhogy az biztos hogy nincsen elhízva.

Fajtáját tekintve valószínűleg keverék törpenyuszi, nincsen papírja a származásáról:)

Első nap sikerült túletetnem (a szőlő alakú bogyókból ítélve) - nem sajnáltam tőle a jutalomfalatokat, és szerintem azért. Azóta nem volt ilyen probléma, lényegesen kevesebb nasit kap.

Most a medirabbit.com oldalon olvastam hogy negyed-fél bögre (kb 600-120 ml) tápot érdemes adni, de kis nyulaknak (6 hónaposnál fiatalabb) ennél több kell. Most lemértem és ki is adagoltam neki a felét, ez bőven több mint amennyit eddig adtam neki...

Egyébként AgathaChristie említetted, hogy bio petrezselyemzöldje, bio stb... Tehát akkor fontos hogy bio legyen? Eddig még nem mertem nagyon zöldséggel kínálni, egyrészt mert amikor paprikával kínáltam majdnem kiugrott a ketrecből, másrészt nem voltam benne biztos hogy a sima zöldségesnél számára is megfelelő zöldséget találok.


És még valami: nem valami finom szerintem a csapvizünk, de eddig azt kapott. Olvastam olyat hogy a csapvíz nem jó, mert klóros és kihajtja a C-vitamint a szervezetéből. Az ásványvízben viszont nem vagyok biztos, amiatt hogy úgy tudom, az ember számára is felesleges ásványi anyagok rakódnak le tőle a szervezetben. Vehetnék bébi vizet, de azok nem épp az olcsóbb kategóriába tartoznak, és nem tudom van-e egyáltalán értelme ezt is külön biztosítani (hiszen más forrásból még nem hallottam hogy a csapvíz rossz választás lenne - ő is mindig iszik belőle)...

Persze a legfontosabb a nyulam egészsége, ami minden pénzt megér nekem. Minden tanácsot szívesen fogadok!

2012. nov. 13. 18:23
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsánat, helyesbítek: 60-120 ml/2,5 kg, nem 600-120 :)
2012. nov. 13. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!