Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy bébi egeret, nem...

Találtam egy bébi egeret, nem nagyon értek az egerekhez, tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nemrég találtam az udvaron egy elárvult kisegeret, mivel esett az eső gyorsan behoztam, azóta tejjel etetgetem fecskendőből, 2 napja van nálam, viszonylag jól van.1-2 hetes lehet, még a szeme se nyílt ki.

Az lenne a kérdésem hogy hány hetesen nyitja ki a szemét?

és ha van valami ötletetek hogy hogyan lehetne melegen tartani, légyszíves írjátok le előre köszi!

most melegítés képpen egy plüssöt raktam be neki, és forgácsot



#baba #egér #1 hetes #csukott szemű
2012. nov. 13. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, egereket összefogni a szabadban nem túl jó ötlet. Pl. hordozhatnak betegséget, veszettséget...


Kis állatokat általában lámpával szoktak melegen tartani, vagy teheted valami nem túl forró radiátorra. Esetleg ha padlófűtés van, az is jó, hiszen az pont kb. testhőmérsékletű, tehát ha a kuckóját ráteszed a fűtött padlóra, akkor az melegíti.

2012. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Bocsi, de az én tanácsom az, hogy ajándékozd egy állatkereskedésnek, ha nem értesz hozzájuk. Ha mégis mindenképp meg szeretnéd tartani, melegen ajánlom a wikipédiát.
2012. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elvitted állatorvoshoz? Ha nem, mihamarabb tedd meg.

Ha meg akarod tartani a kölyköt, ez a kép megmutatja,hogx hogy rendezz be egy ketrecet: [link]

Ha még nagyon kicsi, esetleg beecsavarhatod egy kissebb törölközőbe, vagy bélelj ki egy dobozt, abba rakd bele, és rakj bele még vattát, meg kis "takaró darabkákat". Ha alszik, takard be óvatosan.


Nem soká ki fogja nyitni a szemét, ne aggódj :)



Sok sikert!

2012. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet állatkereskedésnek ajándékozni,nem hiszem,hogy foglalkoznának egy bébi egérrel,azok olyanokkal foglalkoznak,amiknek már nincs szükségük szülőkre,nem hiszem,hogy tisztában vannak,hogyan kell bébi egeret nevelni,de szerintem nem is érdekélné őket.
2012. nov. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kereskedésbe én nem vinném, madárpók vacsorája lenne, vagy egy kígyóé a cuki kisegered.
2012. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, állatkereskedésbe nem viszem mert mikor legutóbb halat vettem megkérdeztem az egyikről hogy milyen hal az ami ott úszik és nemtudta :)a lámpa jó ötlet, be is üzemeltem :) aki még tud ötleted írjon, köszi
2012. nov. 13. 16:48
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló mikor kisebb voltam egér tenyészetem volt, csak azokat nem kellett nekem cumiztatni
2012. nov. 13. 16:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Etesd macskatejjel, pipettából: [link]

Naponta többször, kis mennyiséggel.


Meleg vizes palackokat is tehetsz mellé (bugyoláld rongyba, nehogy túl forró legyen). Nem 1-2 hetes lehet, hanem pár napos :) Az egerek nagyon gyorsan cseperednek, szerintem néhány napon belül a szemét is kinyitja.

2012. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Tanácsok???

Hagyjuk már a nagy állatvédelmet nem véletlen adják az egereket kígyóknak kajául mivel az egér KÁRTÉKONY!!!


Anyukád majd nagyon meg fog dicsérni ha kiszökik és mindet összerág ugyanis pl a hörcsög ketrecen simán kifér.


Az lesz a legjobb ha megszabadulsz tőle..

Ha meg panelba laksz akkor sürgősen felejtsd el ugyanis a csöveken simán átfér

2012. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én ruhámat ugyan nem sz.rja össze egér, ugyanis nincs és nem is lesz egerem. De hogy a kígyónak azért adják az egeret, mert az kártékony, nos, ez mi ha nem hülyeség. Ne szívd mellre.
2012. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!