Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalt gazdik, hogyan...

Tapasztalt gazdik, hogyan neveljem, gondozzam a dzsungáriai törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés

Még csak 1 napja van meg és nem sokat tudok róluk, olvasgatok, de sok az ellentét. Akitől vettem azt mondta, hogy kisfiú, még pici. :)

Olvastam, hogy tegyek be wc papírgurigát, de már reggelre csak a fele maradt meg, mert megeszi.

Golyós önitatója van, meg fémszerű, nem műanyag tálkája, abba van neki ilyen kis magkeverék.

A répát ha betettem neki, nem akarta enni. Inkább a forgácsot meg a wc papírgurigát eszi. Ez normális? Nem lesz tőle baja?

Ha nem eszik, vagy alszik, akkor kiveszem, hogy szokjon engem is.

Terráriumban tartom, vastagabb rétegbe forgáccsal van ágyazva az alja, de majdnem minden sarokba kitúrta a forgácsot és kaparja meg nyalogatja, rágcsálja a sarkait a terráriumnak. Ez minek a jele?


Miket kéne tudnom róla?


2012. nov. 16. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem majd kitapasztalod:))))sok szerencsét, igaznekem volt eddig 4 és mindegyik élt 1 1,5 évet, 1 pedig2,5 évet, sok sikert!!

Ez egy kis olvasni való: [link]

:)))

2012. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezt olvastam :)

De amiket feltettem kérdést arra nem találtam sehol választ.

2012. nov. 17. 11:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én hörcsim lassan 1,5 éves. Nyáron csinálta inkább azt amit te írtál, egyszer sikerült is elkapnom. http://www.youtube.com/watch?v=IgcssKahrZw&feature=plcp

Legalábbis ha így értetted. De valahol azt olvastam, hogy kicsi neki a hely, vagy unatkozik. Az enyémnek a helye talán kicsi túlzsúfolt, de nagy, és csak akkor csinálta ezt pár alkalommal.

Itt is olvasgathatsz, hátha találsz valami új infót. [link]

De szerintem majd összeszoktok, és ki fogjátok tapasztalni, hogy neki mi a legjobb. Én minden este adok neki friss zöldséget és gyümölcsöt, de soha se egy félét. A saláta alap, és a mellé szoktam uborkát, répát(azt nem szereti), paprikát(az a kedvenc), almát, körtét, és most télen főként cékla és sütőtök, próbálj az idény gyümölcsökből adni neki.

A wc papír gurigát az enyém is szétszedi, én úgy szoktam, hogy celluxal ragasztok és faragok neki jó kis járatokat, és kap egy plusz gurigát amin kiélheti magát. :) de csak szét tépi, és beviszi a házikójába. Fogkoptatója legyen mindenképpen, és figyelj a fehérje bevitelre. Vizet én kis tálba adok neki, mert nekünk majdnem kimászott az itatón, ami hol csöpögött, hogy meg elapadt. így minden éjszakára van vize, de amikor látom, hogy elkezd tombolni, akkor kiveszem. Néha nekiállnak ásni, és akkor kő kövön nem marad.

2012. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) meg a segítséget.
2012. nov. 20. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!