Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha csöpög az...

Mit csináljak, ha csöpög az itató?

Figyelt kérdés
A deguim szinte egész nap mókuskerekeznek, néha olyan gyorsan, hogy beleremeg a ketrec. Ilyenkor kezd el csöpögni a golyós itató, gondolom a remegés miatt. Mit tudok vele csinálni? Nem az itató hibája, mert egyébként nem csöpög. A mókuskerék a ketrec tetejére van rögzítve, rakjam le az alomba, hátha úgy nem remeg miatta a ketrec? Nem fog úgy elborulni?

2012. nov. 17. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem az itatót rakd az alomhoz ha megoldható igy oda csöpög ki a víz, a kerék beakadna az alomba és nem tudna rendesen futkorászni :D
2012. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, az alomba csöpög a víz, és elázik alatta a forgács. Ez a bajom vele igazából.
2012. nov. 17. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
A Sippy márkájú itató nem tud csöpögni, ha másképp nem tudod megoldani vegyél ilyen itatót.
2012. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez a Sippy elég furcsán néz ki. Biztos, hogy tudnak belőle inni?

Nem igazán szeretnék új itatót venni, mert ezen kívül még van itthon 4 pót, de ha csak ez a jó, akkor meggondolom.

2012. nov. 17. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ebből isznak meg a sünijeim is. Hamar megtanulták, érdmes az első két nap uborkával bekenni, hogy vonzza az illat a próbálgatásra. Nekem már 2,5 évesek az itatóim és soha nem csöpögtek, meg az ismerőseimnek is. De a döntés a tiéd. Én azért döntöttem mellette mert a sima itatókból 3-4 havonta újat kellett vennem mert mindegyik csöpögni kezdet, így hamar visszahozta az árát.
2012. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A csöpögő itatót cserélni kell, méghozzá mielőbb! Nem javítható. A vizes alomtól megfázhatnak a deguk. :( Bizony az itató hibája, hisz az én deguim is úgy hajtják a mókuskereket, mint akinek az agya elment :), mégsem csöpög. Nálunk a Deluxe itató nagyon bevált. 15 degum van és ezt a márkát ajánlom, mert csak akkor kellett cserélni ha megrágták. Én felülre szoktam rögzítei, ahogy a mókuskereket is. Ha nem stabil a ketrec - ismerős - akkor próbáld meg szórólappal, vagy valamilyen papírral aláékelni, hogy kevésbé mozogjon. Ha a csőrével lefelé, fektetve teszed, akkor még a jó itató is csöpögni fog.
2012. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam fapellettel vannak almozva, és egy hamutálban van egy + marék fapellet az itatók alatt. Így pár naponta kiöntöm 1 mozdulattal a szétesett peletett, ha szükséges.
2012. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!