Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 1 kg-os hörcsögeledel...

Egy 1 kg-os hörcsögeledel meddig elég egy dzsungáriai törpehörcsögnek úgy ha mellé kap majd gyümölcsöt, zöldséget?

Figyelt kérdés
És ti mivel szoktátok etetni a hörcsögeiteket?

2012. nov. 20. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy kg-osat én semmiképp sem vennék, mivel hetente egy evőkanányi kell neki (mert nem megeszi, hanem bespájzolja és ha sokat adsz neki, takarításkor ki kell dobnod). Amúgy nagyon sokáig elég lenne, csak telemenne molylepkével.


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2012. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eledelt csak hetente 1-szer adjak nekik? Csak gyümölcsöt, zöldséget kell nekik adni naponta,
2012. nov. 20. 16:08
 3/13 A kérdező kommentje:
*naponta?
2012. nov. 20. 16:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, mert a magkeveréket nem eszi meg azonnal, hanem elrakja egy sarokba, vagy a házikójába. Legalább is nálam mindig ezt csinálják, takarításkor meg a forgáccsal dobom a kukába... :/ Szóval én hetente szoktam adni nekik, mert különben meg sem eszik.
2012. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elspájzolja, arra számíthatsz, meg arra is, hogy látszólag az éhhalál szélén áll mindig, közben meg ott a készlete eldugva.:) Én naponta egyszer etetem a dzsungimat, este. Előtte kiveszem, foglalkozok vele, stb. aztán megy vissza a helyére, ahol várja a vacsi. Kb. 2 teáskanálnyi hörcsögkaját kap, meg mellé a zöldséget-gyümölcsöt. Én Versele-laga Hamster nature-t adok neki, a 750 g-os zacskót májusban vettem, és még van belőle egy kevés, tehát szerintem egy fél évig minimum elég az egy kg, de inkább tovább.


Mellé zöldségek közül leginkább paprika, paradicsom, uborka, répa, néha kicsi zeller. Gyümölcsöt kicsit ritkábban adok, alma, szezongyümölcsök (eper, barack, dinnye, szőlő, stb.). Tyúkhúrt is szoktam neki adni időnként. Heti egy-kétszer körömnyi tejföl, sajt, a fehérje miatt.

2012. nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

ezt a k betűs dolgot kiegészíteném. bizonyos k betűseket ehetnek. és nem azért nem ehetik mert a keményítőtől elpusztulnak, na jó részben ezért is (mert elhíznak). a keményítő ugyebár tiszta szénhidrát és nagyon hízlal. ezért nem ehetnek heti 1-2 alkalomnál gyakrabban pl krumplit. az én aranyhörcsögöm pl imádja a krumplit, karalábét sőt a karfiolt is. soha semmi baja nem volt. ehetnek ilyet is csak mértékkel. viszont kelkáposztát nem adok neki mert az nagyon puffaszt. na abba viszont már tényleg belehal egy hörcsög...


amúgy ne kilósat vegyél hanem 250 grammosat és adhatsz neki naponta is kaját ha nem sajnálod kidobni. én is naponta adok friss magot a hörcsögömnek, én se eszek meg egy hetes állott kaját...csak mindig kiöntöm a kis táljából a maradékot. a raktárát pedig takarításkor ürítem ki.


zöldséggel, gyümivel viszont nagyon vigyázz mert azt is elcsomagolja magának. ezek viszont már elkezdenek lebomlani és penészedni ha sokáig állnak a raktárban.


alomnak ne préselt forgácsot használj. nézd meg, hogy szép nagy szemű és ne túl poros legyen az alomnak szánt forgács. és szénát is szeretik, az enyém azzal béleli ki a kis házát és a házán kívül is épített egy kis fészket.

2012. nov. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! =)

És zöldségből, gyümölcsből mennyit adjak neki naponta? Egy negyedet? Felet?

2012. nov. 21. 15:18
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

az én aranyhörim napi egy negyed normál méretű almát kap és ez bent van neki max 3 napig (40 fokban estére kiveszem de télen semmi baja nincs ha 2-3 napig bent hagyom). ő nem raktározza el, mert megtanulta, hogy mindig kap frisset :) (mondjuk ez a magokra nem igaz nála. de relatíve kevés magot szoktam takarításkor kidobni a napi 1 evőkanálnyi adagból) ez a fix zöldje. mellé meg mindig mást kap. pár karika sárgarépát, egy kis falat krumplit, zeller zöldet (szereti nagyon) vagy nyáron kukázok valamit neki az udvarról :)

de ő ugye aranyhöri, aki 3X akkora, mint a dzsungáriai hörik (az enyém legalább 3X akkor, de átlagban csak 2X akkorák csak ő elég nagy példány :)) szóval így viszonyítsd az adagokat :D

2012. nov. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. nov. 22. 14:26
 10/13 anonim válasza:
Kb. 4-6 hónapig.
2012. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!