Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet egy nőstény tengerimalac...

Höri börike kérdése:

Lehet egy nőstény tengerimalacot tartani 3 nőstény törpenyúllal egész évben? Az udvanrunkon van egy nagy nyúlvár építve .

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Én legalábbis azt olvastam (több internetes oldalon is) hogy másfajta rágcsálókat nem lehet összetenni, együtt tartani.

Vagy a nyúl a malacot, vagy a malac a nyulat bántani fogja, verekedések lesznek.

Ugyanúgy hörcsögöt sem tehetsz össze egy tengeri malaccal...


Szerintem nem szabad. Veszélyes dolog. Bár állatkertben láttam már olyat, hogy együtt voltak tartva a nyulak és a tengeri malacok... de a sérülések, nézeteltérések elkerülése végett én azt tanácsolom hogy ne tartsd őket együtt. Biztos ami biztos.

2012. nov. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet együtt tartani. A fürge nyuszik károkat is tehetnek a tengerimalacokban. Valamint hogy oldod meg, hogy mást esznek? Vagy azt tervezted hagyni, hogy a tengerimalac nyúltápot egyen?

Ráadásul szegény malac egyedül lenne, pedig ők nagyon fajtársigénylőek. A nyulak nem helyettesítik a másik malac jelenlétét.

2012. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. A nyúlnak teljesen mások a szokásai illetve a testbeszéde, mint egy malacnak. Az egy dolog, hogy nem bántják egymást, és kereskedésben helyspórolás végett így össze is rakják őket, de ezt otthon hosszú távon nem ajánlatos alkalmazni. A nyúl könnyen megrúghatja úgy a malacot, hogy sérülést okoz neki, vagy bárhogy máshogy kárt tehet benne, és nem pont szándékosan. Másrészt a malac társas lény, de egy másik malac helyettesítheti neki csak a társat. Illetve tengerimalacot ha télen illetve hideg időben kint tartasz, elfog pusztulni. Nem tudják elviselni a hideget, tüdőgyulladást fognak kapni, úgyhogy kint semmiképpen se tartsd, és ha fedett helyen fogod tartani, a hőmérséklet 20 fok alá ne süllyedjen, különben nagyon gyorsan meg fog fázni a malac.
2012. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. Az utolsó válaszoló minden szavával egyet értek.
2012. nov. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!