Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek egy öreg hörcsög...

Szerintetek egy öreg hörcsög halála fájdalmas?

Figyelt kérdés
ma halt meg a hörcsögöm és nagyon sajnálom szegényt,Kb. egész nap egyhelyben fekudt es egyszer csak meghalt,igaz hogz már öreg volt,de azért szeretném megtudni,hogy fájdalmas volt a halála vagy nem.. :(
2012. nov. 22. 21:54
 1/7 feherrozsa válasza:
ha termeszetes halalt halt akkor alitolag nem szenvedehetett, csak akkor ha esetleg beteg volt vagy megmergezodott valamitol
2012. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az emberi halálban a legrosszabb a tudat, hogy meghalsz, tehát az ettől történő félelem. Az állat csak a veszélyes helyzetekben érzi ezt az ösztönt, pl ha kergetik, vagy valami meg akarja enni. De ha beteg volt szerintem még csak nem is tudott róla, biztos azt hitte elalszik, biztosan nem szenvedett.
2012. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fájt neki, hiszen nem tudott egész nap megmozdulni. Akkor már biztosan nagyon szenvedett.
2012. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Állat nem hal meg, hanem kimúlik, elpusztúl, megdöglik stb.

Ezt mi egyébként innen nem tudjuk megállapítni. Írja valaki, hogy ha természetes halállal halt akkor nem szenvedett, csak ha beteg volt. Könyörgöm, nincs olyan, hogy egészséges élőlény elpusztúljon. Vannak jól körülhatárolható betegségek, amelyekre egyértelműen vissza lehet vezetni az élőlény pusztulásának okát.

És van úgy, hogy több tucat betegség egyike sem súlyos, de ezek együtt a vesztét jelentik embernek, állatnak.

Bízzunk abban, nem szemvedett sokat sem előtte, sem most. Mást felelősséggel mondani nem tudunk, mert nem ismerjük a kortőrténetét.

2012. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:'( ugyanúgy van, mint az embernél.
2012. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha végelgyengülésben pusztult el, akkor szerintem nem fájt neki semmi. Akkor csak elaludt végleg. Az állatoknak nincs haláltudatuk, mint az embernek. Szóval ha nem volt beteg, csak öregségben pusztult el, nem szenvedett szerintem.
2012. nov. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a választ :) ...
2012. dec. 3. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!