Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tisztítsam a hosszúszőr...

Hogyan tisztítsam a hosszúszőrű tengerimalacom szőrét a fenekénél mert állandóan pisis neki és nagyon büdös? Tippek?

Figyelt kérdés
Volt már fürdetve nem olyan rég szoktam fésülni a szőrét is de ott hátul mindig becsomósodik meg tiszta pisi lesz neki (fiú malacka) Azt olvastam hogy nem ajánlott gyakran fürdetni a malacot akkor mégis hogyan tartsam tisztán?
2012. nov. 23. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ritkán, ha már muszáj, lehet fürdetni. Langyos víz épp csak a lavór aljára, feje ne kerüljön víz alá, macskasampont használhatsz. Utána töröld meg és hajszárító enyhe fokozatával óvatosan szárítani is szabad.

Egyébként napi kefélés, gyakoribb alomcsere.

Nincs hasmenése, ugye? Mert ha az a baj, ha pl lágy bogyókba ragad bele a szőr, akkor azonnal kisemlősökhöz értő állatorvoshoz kell vinni, és amíg oda eljut, addig Bio-Lapis port vízzel higítani és fecskendővel a szájába. De remélem ez nincs.

2012. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nincsen semmi baja csak pisis neki de más nincs
2012. nov. 23. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van :( HA megfürdetem,rá 2 napra megint ugyanolyan pisis hátul...Ez van,nem sok mindent tudsz csinálni. Esetleg vágd le kicsit ott a szőrét,de akkor is pisis lesz,mert ugye ott pisil...
2012. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én óvatosan kivágtam neki a szőrt a fenekén, mondjuk körbe az oldalánál ahol leért a földre kicsit ott is felszedtem, igazi malacfodrász munka volt :D Szerintem megpróbálhatod (NAGYON ÓVATOSAN, de tényleg!!!)
2012. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!