Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap vettem egy kis kb.5-7...

Tegnap vettem egy kis kb.5-7 hetes lány tengerimalacot. Aggódom érte, mert nem nagyon mozog, olyan mintha szobor lenne, ráadásul se a kajájához, se a vizéhez nem nyúlt még. Ez így normális?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Lefogadom,hogy a legtöbb ember azonal elkezd hőbörögni,hogy TÁRSAT VEGYÉL NEKI DE AZONNAL!!!!!!!! Tény és való,hogy jobban érzi magát társsal,de nem attól nem iszik,eszik. Enyém most MÉG egyedül van,és pár óra után hogy elhoztuk,már evett is.Remélem nem beteg. Én fiúmalackám miután elhoztuk szintén meg sem mozdult,csak a sarokban gubbasztott...ez csak pár óráig maradt így,utána elkezdett enni,inni. Mozogni még mindig nem mozgott. Próbáld etetni,az enyém azt elfogadta... Ez még természetes,de ha nem oldódik fel még jó ideig,valószínűleg baja van,mert a malacok haspókok. Figyeld ma folyamatosan,és utána dönts,hogy lehet-e baja. Szerintem nincs,csak még idegen neki a környezet,a zajok,stb.
2012. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nyúlt az ételéhez, vagy csak akkor nem, amikor vele egy szobában voltál?

Az természetes, ha fél az új helyétől és Tőled is, tehát szoborként ül, ha ott vagy Te is. De ha tegnap óta éhezik és szomjazik, ott már baj van. Biztos vagy benne, hogy nem fogyott semennyi a neki kirakott ételből?

Ha ennyi ideig nem evett és nem ivott, akkor menj el vele az állatorvoshoz minél hamarabb. Lehet, hogy nem is tud enni, mert túlnőttek a fogai...

A tengerimalacok nagyon szeretik a hasukat, elég sok tápot és szénát elfogyasztanak egy nap. Egész nap eszegetnek, ez nekik a természetes. Éppen ezért, ha 24 óráig nem evett, ott már nagy baj lehet.

Az is előfordulhat, hogy azért nem eszik, mert egyedül van. A tengerimalacok nagyon szociális állatok, igénylig a fajtársuk/fajtársaik jelenlétét. Ezért nem is szabad egyedül tartani őket, legalább kettőt kell venni.

Pontosan nem tudom megmondani, mi lehet a baja. Az egy helyben kuporgás és nem evés nagyjából minden betegségnek a jele. Kezdve az új helytől való félelemmel, a magánnyal és az emésztési gondokkal.

2012. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad állakereskedésben állatot venni, szaporítótelepekről kerülnek oda az állatot és sokszor úgy látszik minden rendben de betegek.. vagy azt se tudod ki fia, ki borja... Mi van ha beltenyészet? Sok helyen így csinálják, rokonpárosítással, ennek köszönhetően hamar vége...
2012. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az tuti nem lehet a baj h nincs társa. 3 éve ettem 2 tengerimalacot, 2 évesen meghalt az egyik :( nagyon szerették egymást a másikkal. ami most megvan teljesen jól megvan egyedül is. az h nem nagyon mozog sztem nem nagy baj, enyém se egy nagyo mozgós tipus. lehet csak fél az új helyytől azért nem akar enni. vedd kézbe és adj neki salátát azt bizti szeretni fogja
2012. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!