Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaja beosztás. Mikor, miből...

Kaja beosztás. Mikor, miből mennyit? //tengerimalac//

Figyelt kérdés
Mennyit kell adni a malacnak, és mikor? Táp, zöldség, gyümölcs..
2012. nov. 25. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

én napi 1x adok neki(k) vagy egy fej salátát,vagy 1db kígyó ubit, vagy retek leveleket(a boltban ki szokták dobni, ingyen el tudod kérni) vagy ha nem voltam boltba és ilyesmik nincsenek itthon, leszaladok a folyópartra, és szedek egy nagy zacsi tyúkhúrt és/vagy kákicsot(a virágot és a virágnak a szárát ne add oda neki!!) aztán naponra kapnak rágcsálóknak való ilyen rágcálni valót, + vitamint, és a kenyerek és kiflik sarkát le szoktam vágni, berakkom egy tálva, és az ablakban kiszárítom és azt szoktam még odaadni neki(nem mmindegyik féle odaadható neki, és pl. a kiflin ne legyen só) meg ha

kint van, csemegét/jutalomfalatot adok neki :) inni nem tud az itatóból ezért én szoktam megitatni, de valamikor nem kér, de az önitató bent val a helyén!

2012. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát azt úgy értem, de hogy milyen időszakonként, mennyit adni neki. Hogy pl x evőjanálnyi kaja, este, vagy reggel.. Meg mellé mennyi zöldség, gyümölcs..??? Ha reggel, meg edte kb ugyanakkor adok neki kaját, akkor nem fog vinnyogni? Egy idő után megtanulja?
2012. nov. 25. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Én reggel szoktam adni neki egy teáskanál tápot,pár szelet gyümölccsel/zöldséggel. Este ugyanez. Nem szokott hisztizni,megtanulta,hogy mikor van kaja. Esetleg mikor kint van szoktam neki adni lóherét,piytpangot,de csak pár darabot. :) [link] itt láthatod, miket ehet a tengericocid :D
2012. nov. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszerre mindig annyi zöldséget és gyümölcsöt adjál ami fél óra alatt elfogy, erre különösen nyáron kell figyelni mert elkezdenek rohadni fél óra után. Egyszerre mindig csak egy fajta kerüljön terítékre. De egy napon belül lehet sőt ajánlott több fajtát is adni. Ez a mennyiség kb. 1 karika répa/ uborka, 1/8 szelet alma egy malacnak.

Reggelire zöldség vagy gyümölcs(amikor felkelsz). Délután (nálam 7kor szokott lenni) szintén zöldség vagy gyümölcs és este vacsira (nálam 10kor) 1 evőkanál táp. Tápból csak a Versele-Laga Cavia Nature vagy Complete jó Magyarországon, szakemberek és egyesületek is ezt tanácsolják.

2012. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!