Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezeket a nyulam?

Miért csinálja ezeket a nyulam?

Figyelt kérdés

Tavasszal lesz egy éves és lány. Nagy fa ketrece van amit picit megbántunk de linóleum(vagy micsoda) van alatta ami tök jó. Egy sarokba pisil,és szobatiszta de mindig kiboritja az wc-jét és alatta kirágja a linóleumot és oda pisil ami nagyon büdös már vagy 3x csináltuk meg de mindig kirágja ...

Sokszor kivan engedve és annyira nem rossz szval nem rág meg mindent .. de esténként meg reggelente annyira rázza a ketrecet hogy ideggörcsöt kapok tőle ..Egyáltalán nem bújós nyuszkó:(:( barátnőmnek egy kis lyukban él a nyuszija és nagyon nyugodt... felse tudom emelni a nyuszimat mert szét karmol pedig stabilan fogom meg.. :(:(

bocsi kicsit hosszú lett!



2012. nov. 26. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

(Nem hosszú a sztori, akit érdekel elolvassa, emiatt ne szabadkozz :) ;) )

Szóval, az, hogy nem marad meg azt jelenti, hogy nem érzi magát biztonságban! lehet, hogy még mielőtt hozzád került bántották, vagy megijedt és szorong. Próbálj vele türelmes lenni. Először valami kis nasival, amit nagyon szeret édesgesd magadhoz, aztán a sarkadra vagy a földön ülve (lényeg hogy közel az "ő szintjéhez") probáld először csak a lábadra rátenni a mellső lábait, sokat simogatni közben aztán később probált meg igy a föld közelében az öledbe emelni, ez egy nagyon hosszú folyamat lesz, ha a nyuszi részéről tényleg bizalmatlanságon vagy zaklatottságon alapul.

2012. nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)az még annyira nem is baj hogy nem tudom felemelni . De hogy állandóan rázza a ketrecetmeg a wcjét dobálja nagyon idegesitő!:(
2012. nov. 26. 16:25
 3/6 anonim válasza:
Van neki hely, ahol elbújhat?
2012. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A ketrecrázás, almostálca és etetőtál dobálása hétköznapi elfoglaltság a nyulaknál. :) Vegyetek egy normális ketrecet, mert az az eszkábált izé nem fogja sokáig bírni!

A mi nyulunk bújós (bár az ivartalanítás után totálisan érdektelen lett :( ), de kézbevenni nem lehet, se ölbe. Én megcsináltam azt, hogy rátettem a kis lábait az enyémre, aminek az lett a következénye, hogy amikor széken ülök, nem sertepertél körülöttem, hanem "rám csimpaszkodik", vagyis felágaskodik és kapirgálja a lábam. :S

2012. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A barátnőd nyuszija depressziós lehet, ha kicsi helyen él. Ez korántsem jó, remélem megérted, hogy miért.

A barátnődet jól rúgd seggbe, hogy csináljon nagyobb helyet a nyuszijának, mert a depresszióba bele is halhat.

2012. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekunk se volt tulsagosan baratkozos a nyuszink es ez idegesitett is engem elegge :D


Az volt a megoldas, hogy fokozatosan hozza kell szoktatni a simizeshez, par alkalom utan mar o koveteli. Eleinte vmi kis jutalomfalattal csalogasd oda magadhoz es mikozben ragcsal, simogasd. Amikor nincs mar tobb, akkor ugyis el fog menni. Ezt ismetelgesd napokig + parszor at is verheted, hogy ugyanabban a pozban mintha kapna vmit, most nem kap, csak simit. Meg fogja szeretni.

Kesobb mar siman hagyni fogja magat simogatni, ha biztonsagban erzi magat, tehat nem tortenik semmi varatlan mozdulat/hanghatas vagy ilyesmi.


Mi a nullaperces simogatastol eljutottunk oda, hogy ejjelente velem egyutt nezi az amerikaifocit a kanapen es kozben vegig koveteli h kenyeztessem. Egy amerikaifocimmecs kb 4 ora :)


Szoval kitartas kell hozza, a te nyuszid sem rosszabb mint barmelyik masik, ahogy te sem vagy benabb mint barki sem. Senki nem szuletik ugy hogy ert a nyulakhoz :o).


Ami pedig a ketrecrazast illeti: nyilvan megtanulta mar, hogyha razza a ketrecet, akkor utana ki van engedve vagy akkor kap reggelit/vacsorat. Le kell szoktatni errol is. Hagyjad hadd razza, esetleg takard le egy pleddel olyankor. Varj par percet es utana engedd csak ki/adj neki enni. Persze szena mindig legyen neki.


Tisztazni kell, hogy ki a fonok. ha rajon az ilyen kis turpissagokra (mintpl ketrecraas - kiszabadulas, kaja), akkor ki is fogja hasznalni.


((Nekunk egy korabbi, nehezen szobatisztasagra nevelheto nyuszinal az volt a modszerunk, hha lattuk h az alomba vegezte a dolgat, akkor utana kapott jutalomfalatot. Erre 5-6 alkalom utan rajott es alibibol berohant a wc-jebe, ucsorgott ott par percet, aztan jott mint aki jolvegezte dolgat es keri a finomsagot. Hat a fenet.. :)))

2012. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!