Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Válaszolnátok pár kérdésre a...

Válaszolnátok pár kérdésre a patkányommal kapcsolatban? A többi lent. : )

Figyelt kérdés
Milyen mintájú lehet? Úgy értem, hogy van több fajta elnevezés mint például a "Husky".Sajnos körbeírni tudom csak, mert nincs adatkábelem hogy tudjak feltölteni képet, de hátha ennyi elég :) Fehér színe van és a "csuklyája" ilyen krémszínű.... olyan vajszínű féle, vagy nem is tudom.. Fura szín.... A szeme piros. A másik meg az, hogy a kisállat kereskedésben ahol vettem, azt mondták, hogy "nem albínó, hanem csuklyás patkány" amikor kérdeztem, hogy albínó e.... Mert eddig úgy tudtam, hogy mindegyik piros szemű patkány albínó :) A harmadik pedig, hogy ha esetleg albínó a patkányom, akkor mivel különbözik a többitől?
2012. nov. 26. 19:47
 1/6 Platypus ***** válasza:
Az albínó teljesen pigmenthiányos, azaz piros szemű és hófehér szőrű patkány. A tiéd nem az. Valószínűleg a pezsgő színváltozatba tartozik, esetleg még lehet halványabb sziámi is. Egy fotó sokat segítene. Ha van csuklyája, akkor a mintája csuklyás.
2012. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én majd szeretnék egy csuklyás patkányt és kisállatkerskedésben láttam régebben.Volt fehér alapon szürke foltos,fehér alapon fekete foltos és még valahol láttam fehéret(albínót).És tényleg,az albínó állatoknak legtöbbször(lehet hogy mindig)vörös(piros a szemük).
2012. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. nov. 26. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bézs/pezsgő/fahéj csuklyásod van. A piros szemet valószínűleg egy albínó felmenőjétől örökölte, de ettől ő még nem az.
2012. nov. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Egy pezsgőnek piros szeme van. Az albinizmus egyben öröklődik, piros szem ÉS fehér bunda. Ez egy olyan mutáció, ami minden pigment termelődését lehetetlenné teszi. Ellenben rengeteg más olyan van, ami csak részlegesen teszi tönkre a pigmenteket, és piros szemet okoz többé-kevésbé színes bunda mellett. Piros szeme van a pezsgőnek, a sziáminak, a kék huskynak és még pár egyéb változatnak.


[link]

2012. nov. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, utánanéztem ... csuklyás, bézs a patkányom :)
2012. nov. 27. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!