Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudnék, megbízható...

TheCreeper kérdése:

Honnan tudnék, megbízható helyről, ingyen kölyök görényt szerezni?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy nem nekem kéne a kis göri hanem a barátnőmnek. Azért tőlem vár segítséget, mert nekem van egy tündéri kis lány görim, csak ivartalanítva lesz, mert a szüleim nem engedik, hogy fialtassam. A barátnőm pedig kezdő, ezért nem szeretne amolyan "Ki tudja hogy bántak vele?" felnőtt görénnyel kezdeni, a tenyésztőktől pedig csak igen borsos áron beszerezhető. Ha valaki tudna tippeket adni, megköszönném :)
2012. nov. 30. 15:48
 1/10 sippara ***** válasza:

A szüleid jól teszik, hogy ivartalanítják.

Tudod, mi kerül még sokba? Az állatorvosi költségek, az etetés, a göri tartása úgy általában. Igen, maga a göri is viszonylag drága (bár ez elég szubjektív), de hosszú távon az a legkisebb költség. Gyűjtögetni kell, és fél-egy év múlva, ha még mindig szeretné, meg is tudja venni.

2012. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
megbízható helyről,ingyen sehonnan, főleg nem most,télen.A szüleid meg jól teszik, hogy nem hagyják hogy szaporíts!
2012. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a görim már háromszor fialt, mielőtt megkaptam. Amúgy a kicsik etetésével és elhelyezésével sem lenne gond. Ami miatt a szüleim nem engedik fialtatni az az iskola. Kresz és ECDL vizsga mellett kevés időt tudnék a kicsik gondozására és szelídítésére fordítani. A kis görikre pedig bőven volna jelentkező, hisz erdészeti iskolába járok és egy két diák foglalkozik vadászgörények idomításával (vadászatra) és eladásával, csak a tenyésztésével nem. Ez a gond :( Nekem pedig más görényes ismerőseim nincsenek.
2012. nov. 30. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:

ég mindig csak ismételni tudom magamat, örülök h a szüleid nem engedik és remélem h minél hamarabb ivartalanítva lesz a görid.A kisgörik felnevelése,már ha jól csinálod és azt akarod h a görik ne szenvedjenek semmiben hiányt, ami miatt maradandó károsodás,hiánybetegségük lehet,akkor elég költséges és nagyon sok időt igényel.És az, hogy sok jelentkező van a görikre még nem jelent semmit,nem tudhatod előre h alkalmas-e egyáltalán görik tartására, nagyon meg kell válogatni a leendő gazdikat.Meg mi van ha aztn ő is el kezd szaporítani és a kölykök rossz helyre kerülnek..az részben a te felelőtlenséged is.

Egyébként h h még nincs ivartalanítva,mióta van nálad?Nem tüzelt még túl?

2012. nov. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Először is tisztázni szeretném azt, hogy az ivartalanítás terén egyet értek a szüleimmel másodszor pedig én már hat éve vágyok görire és ez idő alatt minden lehetséges szakirodalmat, tapasztalatot összegyűlytöttem és megvizsgáltam velük kapcsolatban. Szóval mindent tudok a görik biológiájáról és viselkedéséről. Amúgy a görim 4 hónapja van nálam és mikor megkaptam már 5. hete tüzelt. Ezt azonnal észrevettem és szóltam a szüleimnek, majd még aznap elvittük állatorvoshoz, aki hormon injekcióval mentette meg az életét. Teljesen oxigénhiányos volt csak aludt és ásítozott egyfolytában, tiszta fehér volt a fogínye (nem is értem hogy az előző gazdája, hogy nem vette észre. Na midegy. Mióta nálunk van 450g-ról 760g-ra hízott, olyan tápot veszünk neki, ami 85%-ban baromfit, 5%-ban halat tartalmaz, mellé még heti háromszor kap habosra felvert, nyers, házitojást.

Amúgy abban igazad van, hogy a kicsikért és azért hogy milyen helyre kerülnek én vagyok a felelős, ez a másik dolog amiért én is helyeslem az ivartalanítást. Például (csak úgy mesélem), az egyik lány az osztályunkból kapott egy görénylányt (semmit nem tudott róla, az egyik ismerősük állított be vele, hogy itt van, tessék) Az állatorvos szerint 3 éves ivartalanított. Az biztos hogy még egy oltást sem kapott és csak kesztyűben lehetett hozzányúlni. Na egyszer rászántam magam és elmentem az osztálytársamhoz és a, már bezártságtól depressziós, lesoványodott, agresszív göriből kb 3 és fél óra alatt egy viszonylag nyugodt, simogatható kislányt faragtam. Megitattuk tojással, ráadtuk a hámot (puszta kézze) és alaposan megsétáltattuk. Szerintem még füvet sem látott, mert nem mert rálépni. Ezután haza már kézben vittük, el is aludt, majd felvilágosítottam az osztálytársamat arról, hogy ezt a sétát jó lenne legalább heti kétszer megismételni, ja és persze nem agyonszójázott kajával etetni a görkét.

Tehát tudom, hogy milyen az ha tapasztalatlan gazdihoz kerül, vagy attól kerül hozzánk.

De még mindig tartom magam ahhoz, hogy segítse a barátnőmnek abban, hogy görénye legyen, mert biztosan tudom, hogy őnála jó helye lenne.

Továbbra is várok. Ha esetleg valakinek vannak görényes ismerősei, kérem legyen a segítségemre. Köszönöm.

2012. dec. 1. 16:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Túltüzelt,lesoványodott,ismeretlen felmenőjű,ki tudja milyen genetikai betegségeket hordozó,rosszul tartott görényt akartál tovább szaporítani?..Azért remélem azt te is belátod,hogy az nagyon nem lett volna a legjobb,egyébként a többi írásod tetszik,örülök h ennyire utánuk néztél(bár a felesleges szaporulat elkerülésének ajánlására is utána nézhettél volna egy kicsit jobban).

Amúgy akár görény mentőktől is fogadhat örökbe görit,a görik az orvosi költségük fejében vihető el,ami jobb esetben csak az ivartalanítás és az oltások,amit ígyis-úgyis ki kéne fizetni és abszolút barátságos,kedves görényt kapunk,hisz csak szocializáltan adják oda az új gazdinak.

2012. dec. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi amit írtál. Nem is tudtam, hogy már a menhelyen is szocializálják a göriket. Majd mondom barátnőmnek, hogy vegye fontolóra az örökbefogadást :)
2012. dec. 3. 15:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze h szocializálják,sok helyről ki se adják míg nincsenek szocializálva,de azért azt hozzá tenném,hogy ezek nem menhelyek,mert sajnos az országban még nincs nekik menhely, csak magán személyek akik szeretnének segíteni az elárvult,gazdátlan göriknek:)
2012. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk csak nyárra lesznek kicsik, de jelképess összegért adjuk őket csak. Családtagként élnek, nagyon szeretjük őket. Ha még akkor is érdekel, írj nyugodtan. Akár most is. :)
2012. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, érdekelnének a kicsik és köszi, hogy írtál. Mennyi lenne az a "jelképes összeg" ? Amúgy fajtiszták a szülők?
2012. dec. 6. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!