Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyuszi mellé csincsilla?

Törpe nyuszi mellé csincsilla?

Figyelt kérdés
Van egy kosorrú logófülű törpenyuszim. Volt egy társa is de sajnos elpusztult. Nem tudjuk miért. És a törpenyuszim mellé szeretnék csincsillát ha anyuék is beleegyeznek. Jó nagy ketrec lenne rendelkezésre. És azt szeretnem egyszóval megkérdezni hogy lehet őket együtt tartani?

2012. dec. 2. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A csincsillát még csincsillával is csak összeszoktatás után lehet egy ketrecbe rakni. Viszont belőlük mindenképp kettő kellene...

Mindenképp külön ketrec kell nekik, de pl. a nyuszi ketrec fölé rakhatod a szekrényüket, mert ők magasan szeretnek szundikálni. (Persze nappal, mert futkározni éjszaka kell... :) )

18 évig is elélnek, ha értesz hozzá, hogy mi kell nekik, de 25 fokon már hőgutát kaphat...

A nyuszival jó szomszédok lehetnek, de semmiképp se zárd őket össze. Már az is szép tőlük, ha séta közben nem szekírozzák nyuszit. :)

Ha a szüleiddel laksz még, akkor viszont lehet hogy a következő 18 évben koleszban laknál, külföldön tanulnál, vagy csak saját lakásba költöznél... A csinik a szüleidre maradhatnak. Nem lesz elég az engedélyük, az kéne hogy közös legyen a csincsilla.

Nyuszi nagyon praktikus szobaállat, a csincsilla hozzá képest egy természeti csapás. :D

Szóval mindenképp alaposan ismerkedjetek meg velük, menjetek el egy jónevű tenyésztőhöz, és gondoljátok át alaposan. 18 évre is szólhat a választás...

2012. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tudom :) én 10-15 évre számítottam és 8 évig biztosan én gondoznám :D csak erre gondoltam mert csinit is szerettem volna nem csak nyuszit :D
2012. dec. 3. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!