Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez milyen betegség lehetett...

Ez milyen betegség lehetett az aranyhörcsögöknél? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Csak az válaszoljon, aki tényleg meg tudná mondani.

3 aranyhörcsögöm halt meg és ugyanazok voltak a tünetek.

A hörcsögök nem voltak együtt tartva, külön ketrecben éltek. Anya és 2 gyereke halt így meg.

A betegség tünetei mindháromnál:

- Hirtelen nagy mértékű fogyás (ezzel kezdődött)

- Hasmenés

- Felpúposított háttal néha gyors szaladás, felgyorsulás napközben

- Popsi kipirosodás és gyakran tisztogatták a hörik

- Volt olyan a végefelé, hogy nem találták helyüket, mindig máshova tértek aludni, majd aztán újra visszamentek a helyükre.


Ez valami fertőző betegség lehetett vagy családon belül valami öröklődött betegség?

Mi lehetett ez?


Félek tőle, hogy nehogy a maradék hörimmel is ez történjen. Egyenlőre a többiek egészségesek.


Előre is köszönöm, aki tudja a választ!


2012. dec. 4. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha már hárommal is ez történt, akkor talán ideje lenne majd elvinni azt a maradék hörit állatorvoshoz, ha ő is megbetegszik. Tudom, nem egy nagy értékű állat (pénzben legalábbis), de nálunk például nem is kért valami óriási összeget az orvos, mikor beteg volt és elvittem. (Persze ez orvostól függ.)
2012. dec. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TheCreeper ***** válasza:
Azt tudom például, hogy madaraknál van ilyen öröklött betegség. Minden esetre, mosd ki hipós vízzel a ketrecet, főzd ki a holmijaikat, és csak kézmosás után nyúlj be egyik hörcsögtől a másikhoz. Tegyél 5-6 csepp ecetet a vizükbe, az fertőtleníti a bélrendszert, NE CSAK A KÖVETKEZŐ HÖRCSÖG MEGBETEGEDÉSE UTÁN FORDULJ ÁLLATORVOSHOZ! MENJ ÉS KÉRDEZZ RÁ A TÜNETEKRE!
2012. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!