Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beteg, nem éhes vagy csak meg...

Beteg, nem éhes vagy csak meg kell szoknia a környezetet?!

Figyelt kérdés
Megkaptam első tengerimalackám...Nagyon félek, hogy beteg, vagy valami /igaz még csak 2 órája, hogy itt van/, mert nem eszik..Van bent apróra vágott alma, krumplihéj, és magok is de valamiért nem szeretne enni...Remélem csak szoknia kell a levegőt, mert nagyon félek:((( Légyszi segítsetek! :( Köszönöm előre is!
2012. dec. 4. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt várod tőle, hogy ilyen sz*rokat megegyen? Vegyéln neki tápot (nem magosat,
2012. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem madár) vagy normális zöldségeket!
2012. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Okos vagy...krumplihéj?!!!


Meg mi ez a mag? Nem tudom felétek milyen egy tengerimalac, mert nálunk nem madár, az biztos.


Meg áll az eszem. Én a helyébe már feldobtam volna a pacskert.

2012. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaj, ne értsétek félre -.-""""

Unokahúgoméknak is van kettő, felnőttek. Minden zöldséget ÉS IGEN A KRUMPLIHÉJAT is megeszik -.- Semmi bajuk sem volt eddig tőlük, nem híztak el sosem, és nem is soványak -.- A magok alatt azt értem, mint például a napraforgómag, amit több blogon is láttam, hogy szeretik -.-

2012. dec. 4. 17:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Adtam neki uborkát is, és paprikát is...De eddig még semmi...
2012. dec. 4. 17:16
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Akkor most hagyd egy kicsit békén. Valószínűleg, ha te lennél a helyébe te se tudnád, hogy dafuq történt.
2012. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha az első malackád akkor a gemon.ro oldalt és annak a fórum részét nagyon alaposan át kéne tanulmányoznod. A Magyar Tengerimalac-védő Egyesület oldalán (facebook és honlap) nagyon hasznos és gyorsan átolvasható segítségeket találsz.

Fontos felhívni a figyelmedet néhány dologra:

-a tengerimalac nagyon fajtárs igénylő állat, tilos egyedül tartani! Vagy két azonos neműt vagy ivartalanított hímet kell nősténnyel.

-A tengerimalac nem madár tehát nem etetjük madáreledellel azaz magokkal. A magok csak hízlalják semmi! értékes tápanyag nincs bennük. A Versele-Laga Nature és Complete tápok valók nekik. A kukorica és szotyi a malackák életébe is kerülhetnek, akárcsak a krumpli evés. Igen a krumpli is szigorúan tilos hát még a mocskos koszos vegyszeres héja. Túl sok keményítőt tartalmaz, amit a malackák szervezete nem tud feldolgozni.

Attól hogy más helytelenül tartja a malackáit neked nem kell!!!

Azért retteg mert egyedül van és hirtelen egy számára ismeretlen világba csöppent. Ha ráadásul nem megfelelő a ketrec mérete (legalább 100*50-es) és nincs benne ház és egyéb rejtekhelyek soha nem lesz igazán boldog. De a legfontosabb a társ a számára.

2012. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól tisztában vagy azzal, hogy hogy kell malacot tartani. Az a baj, hogy a legtöbb ember csak így gondol egyet és vesz egy állatot, anélkül, hogy egyáltalán tudná, hogy hogyan kell gondozni. Az eddig leírtakból az derül ki, hogy te is ebbe a kategóriába tartozol. KRUMPLIT TILOS adni neki, mert sok benne a keményítő, amitől el is pusztulhat!!! És normális magkeveréket vegyél neki, ami TENGERIMALACOKNAK való. Ilyen szarokat, amiket te adtál neki, én sem szívesen ennék... Az alma még elmegy, de nem kell apróra vágni. Van foga. Hagy használja! Szegény állat...
2012. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy friss széna és víz mindig legyen előtte.

A krumplihéjat vedd ki, mert mérgező anyagot tartalmaz.

Én még hámozottan sem adok neki krumplit.

A legtöbb kereskedelemben kapható tengerimalac eledel magokból áll (bár tényleg nem ez az ideális).

Ha már azzal etetsz, jó ha a kukoricát nem viszed túlzásba, mert hízlal és a foga is könnyen beletörik a malacnak. A napraforgó héjastól szintén nem szerencsés, mert beleszorul a foga közé.

Nem kell megijedned, most még a malac van megijedve, majd feloldódik, csak sokat beszélj hozzá.

Egy azonos nemű társat igazán szerezhetnél mellé, arra van a legnagyobb szüksége.

2012. dec. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, jobban van? :)

Csórikám fűevő állat, fűevő fogakkal, gyomorral, nem igazi disznó... Szóval SZÉNA, SZÉNA, SZÉNA, aztán fű alapú tengerimalac táp (többnyire zöld rudacska, vagy a Verselle Laga színezett Completje) aztán a zöldség, gyümi...

Pót-tesó ügyben a gemon fórumon érdeklődj! Ott segítenek ellenőrizni a nemi hovatartozását, nehogy véletlenül befedeztesd a picikét. Amíg ilyen kis rémült könnyen barátkozik, és gyorsan feloldódik, ha már nem lesz magányos. Ha a természetben marad egyedül, az a biztos halált jelentené számára, azért van ennyire megrémülve.

2012. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!