Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görények színöröklődése?

Görények színöröklődése?

Figyelt kérdés
Van egy albínó lány görényem. (szülei is albínók). Tavasszal tüzel és jó pár érdeklődő kedvéért be szeretnénk fedeztetni. A párja egy vadas (szülei szintln vadasak voltak). Arra lennék kíváncsi, h az utódok milyen színűek lesznek. Ha valaki tud, kérem segítsen. Köszike :)

2012. dec. 5. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg 50% vadas és 50% albínó. Attól függ, hogy melyik szín dominál jobban, meg hogy a nagyszülők, dédszülők között milyen színek fordultak elő.
2012. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De amúgy szerintem inkább vadas színűek lesznek, de lehet közöttük albínó is.
2012. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TheCreeper ***** válasza:

Általában a hím genetikája lesz a dominánsabb, de egészen biztos, hogy lesznek albínók is.

Amúgy a barátnőm is szeretne görit, ha jónak látod, már ezzel kapcsolatban ki is írtam egy kérdést, írj rám, hogy melyik megyében laktok és mennyiért adnátok őket.

2012. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 100%-ig biztos vagyok benne,hogy ebből a párosításból mi lesz,de különböző okok miatt nem fogom elmondani...Egyébként, ha utána nézel,simán fogsz rá találni választ,de én nem javaslom a szaporítást(még ha van is rájuk jelentkező),már csak több okból sem,az lenne a legjobb ha inkább ivartalanítanád,az ismerőseid meg simán be tudnak szerezni máshonnan is görit,hisz rengeteg van az országban.. :/

De azért annyit hozzátennék,hogy ebben az esetben mindegy,hogy az apa vagy az anya albínó, a végeredmény ugyan az lesz,mivel nem nemhez kötött öröklődésről van szó...

2012. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Alkalmi párosítás lenne, nem vagyok híve a szaporításnak. Nem kérnénk érte pénzt, pont azért is hangsúlyozom ki. Szeretném ivartalanítani is. A Chipeztetésről valakinek van véleménye? Görényekbe is lehet kérni, nem csak kutyába, macskába stb?
2012. dec. 8. 23:46
 6/10 A kérdező kommentje:
VAgyis csak egyért nem, amit barátnőm kap :) Régóta szeretne egyet.
2012. dec. 8. 23:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól még ez szaporításnak minősül,nem tudhatod, hogy azok a kölykök nem lesznek befedeztetve később amiket te eladsz,ami már a te felelősséged is,hiába lesz a tiéd később ivartalanítva és ki tudja milyen genetikai betegségeket visznek magukkal tovább..A chip pedig nagyon hasznos dolog, ha lehet mindegyik görénybe tetess chipet és csak úgy add el,ha már muszáj szaporítanod..
2012. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
MIért fedeztetné, szaporítaná tovább? Hiszen csak kedvencet akarnak. Nem hinném, hogy egyik ismerősünknek, barátunknak is a haszonszerzés lenne a célja.
2012. dec. 10. 23:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki tudja,meg hát miért is ne szaporítanák tovább, "hisz a görény kölykök olyan kis cukik", "úgyis lesz szipi-szupi gazdija minegyik kölyöknek" vagy mert "muszáj egyszer szüljön" vagy "éppen most nincs pénz ivartalanításra" stb...
2012. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez szerintem nem feltétlen így van. Egyébként és sokkal előbb vennék egy ismerőstől, baráttól bármit is, mint egy vadidegentől, aki ki tudja h azelőtt mivel etette, menniyt foglalkozott szegény kis jószággal.
2012. dec. 11. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!