Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom, hogy a tengerima...

Honnan tudom, hogy a tengerimalacom vemhes-e?

Figyelt kérdés
Napról napra egyre nagyobb a hasa. De még csak kb 10-15 napja van nálam (hím mellett). Lehetséges, hogy ennyi idő alatt láthatóak a jelei?
2012. dec. 6. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Innen:

[link]

2012. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nyilván olvastam róla cikket... A kérdésemre szeretnék választ kapni.

Képek:

[link]


[link]


[link]

2012. dec. 6. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel vemhes. Ugye már beszerezted a második teljesen felszerelt malacketrecet, mert a kicsik születése után a hímet el kell távolítanod a családtól?


(Ezt az időszakot az ivartalanítására is ki lehet használni, ha nem szeretnél állandóan két ketrecet fenntartani. A kicsik elválasztás után újabb ketrecekre lehet szükséged, hogy nemek szerint szét tudd őket venni.)


A lány malacod mennyi idős?

Ahhoz, hogy biztonságos legyen a vemhesség és ellés, neki kb. 6-8 hónaposan kéne teherbe esnie. Ennél korábban túl kicsi hozzá, később viszont a medencecsontjuk összecsontosodása miatt nehézségei lehetnek a kicsik világrahozatalában.

2012. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annak nagy esélye van, hogy vemhes, vagy napokon belül az lesz.

De szerintem a tengerimalacoknál a kéthetes vemhesség még nem látható, viszont ha korábban nem volt hím mellett, akkor csak azóta vemhesülhetett.

A látható jele egyébként az, hogy ha felülről ránézel, akkor kezd körteformát felvenni az alakja. De ez az első 30 napban nehezen észrevehető.

2012. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!