Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen a törpenyuszim?

Miért ilyen a törpenyuszim?

Figyelt kérdés
Tegnap este kaptam egy 5-6 hetes kislány holland törpenyuszit.:)A kereskedésben (azért hoztam kereskedésből és nem állattenyésztőtől, mert nagyon sajnáltam őket olyan pici helyen, zajban)nagyon rugdosta a gondozót,és próbált elmenekülni. Itthon az új helyen nagyon gyorsan feloldódott. Még este nem nyúltam be hozzá, csak hagytam hogy hagy szokja a helyét. Viszont a szénát nem eszi. Vettem másik fajtát is nem kell neki csak a táp. Mit tegyek? Ma este már ki volt engedve elég nyitott. Ha megfogom nyugis. Viszont nagyon fél tőlem és mindig elmenekül. :( Ha már csak a közelében vagyok elrohan. :( Tehetek valamit hogy megkedveltessem vele magam? Lehet hogy bántotta az előző gazdija? Nagyon lassan ülve közelítettem hozzá, hogy kisebbnek tűnjek. De mindig elrohant. :(

2012. dec. 8. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nem csoda, hogy fél, nagyon kevés ideje van nálad. Kb. egy hétig még ne engedd ki, csak ülj a ketrece mellé, és beszélj hozzá, etesd a kezedből, hogy elnyerd a bizaát. Ha lassan közeledsz felé, nagyon meg fog kedvelni! :)
2012. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*bizalmát
2012. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugi, nem kell aggódni, ne legyél türelmetlen!Nem fog egy-kettőre megszeretni. Az enyém is ilyen volt.

A Fhresnapf-ban lehet kapni mindenféle finom falatokat nyusziknak, azzal próbáld magadhoz szoktatni. Minden nap engedd ki min. egy órára, de nem kell mozogni, vagy ilyesmi. Legyél olyan helyen, ahol csak te vagy meg a nyuszi, úgy, hogy ne tudjon elmenni tőled. Ne csinálj semmit, csak ülj, és viselkedj természetesen, mintha ő ott sem lenne. Pl. olvass könyvet, vagy rajzolj, vagy valami. A nyuszik nagyon érdeklődő állatkák, hamar oda fog menni hozzád, hogyha minden nap foglalkozol vele. Ezen kívül adj neki kis finomságokat, de csak keveset, és csak akkor, ha ő jön oda hozzád. Ne közelíts hozzá, így nem fog félni tőled. Remélem tudtam segíteni, ha igen, légyszi nyomj egy zöld gombot.

2012. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor türelmes leszek. Na de mi van a szénaüggyel? :( Mit tegyek hogy azt is egye?
2012. dec. 8. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem eszi a szénát, mert az állatkereskedésben nem kapott és így leszokott róla :( De az is lehet, hogy a foga túlnőtt és így nem tud enni. Ezt fontos lenne valahogy megnézned. Milyen szénát kap amúgy?
2012. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt lehet túl sok tápot adsz, másrészt rossz minőségű a széna (boltiból én még nem találtam jót).
2012. dec. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs túlnőve a foga, mert ásított és láttam hogy pici a foga. Az egyik márka valami Miliaro, a másikon pedig nem látok semmit. Amin nincs márka az szép zöld hosszú szálú, de ez sem kell neki. Tápból nem adok neki sokat. Napi max 1 marék. De hát a nyúl is nagyon kicsi, belefér simán a tenyerembe.
2012. dec. 9. 19:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor sok tápot adsz, amúgy ilyen kis korában biztos, hogy nem tud túlnőni még a foga (másrészt pedig a hátsó fogai fognak főként túlnőni szép lassan, amit csak altatásban tudnak megnézni az orvosok). Hát esetleg próbálj meg még 1 márkát venni hátha az izlik neki
2012. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most úgy megnyugodtam!!! :DD Így adom neki a tápot: reggel 3 csipetnyi, este 3 csipetnyi. Vettem neki (megint) egy másik fajta szénát és azt eszi. :DDD Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!!! :)
2012. dec. 11. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!