Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyúl fialás után egyből...

Cicvarek kérdése:

A nyúl fialás után egyből fogamzó képes ha igen mettől meddig tart ez?

Figyelt kérdés
Nyúl

2012. dec. 9. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, fialás után azonnal ivarzik, átlagosan 1-3 napon belül. De nem szabad fedeztetni akkor! Nagyon megviseli!
2012. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem vemhez egy nösténynek mondott hím bekerült a csajok közzé egyik reggel döglött kicseket találtam de addig egy bő nap eltelt mirre ezt észre vettük akkor vehetm úgy hog baj van.A nyúlakat lehet ultrahangozni?Akkor velvinném dokihoz ne hogy valami bajérje így most veszítettem el egyet nem lenn jó őt is :-(
2012. dec. 9. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint lehet őket, persze nem olcsón. 2 fedeztetés között mindenkép kell 1 hónap pihenőt tartani, mivel az anya felhasznál minden készletét a kicsik ellátására.
2012. dec. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A fialás után olyan hormonállapot lép fel az anyanyúl szervezetében, amely lehetővé teszi a megtermékenyülést. Azonban ha ez megtörténik, a magzatok kihordása egybeesik a szoptatás időszakával, ami kettős megterhelést jelent az anyának. Ráadásul a vemhesség vége (31 nap) hamarabb bekövetkezik, mint az optimális elválasztási időszak (5-6 hetes kor), ezért a kisnyulak túlélési esélyei csökkennek, mert nem alakul ki bennük a megfelelő immunitás, továbbá a rendes táplálékra való átállás sem zárul le.


Ha egy már fialt anyanyúlhoz teszünk egy másik nyulat, akkor ott komoly gondok lesznek. Szörnyen tudnak verekedni. A kan pedig előszeretettel túrja szét a fészket, eszi a kicsiket, stb. Valakitől hallottam, hogy azért, mert a kan olyan, hogy minél többet szeretne párosodni. Mivel megöli az anya kicsinyeit, annak az ösztöne azt fogja diktálni, hogy megint fialjon, vagyis a kannak ez jó. Van olyan nyulam, amelyik fialás után nem engedte a feleségemnek, hogy enni adjon neki, megtámadta az étellel teli kezét is, csak engem engedett közel. A tanulság csak annyi, hogy az anyát legalább a fialás előtti-utáni időszakban elkülönítve kell tartani, a bak szagát még véletlenül se érezze.

2012. dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
még egy gondolat. Ha egy vemhes nyúlhoz hozzáteszünk egy kant, akkor az anya mindent el fog követni, hogy ne legyen párosodás. Ha a bak kergeti is, az anya lefekszik, makog, kicsit sipít. Ha máshonnan nem, ebből biztosan lehet tudni. És akkor nem kell ultrahangoztatni.
2012. dec. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!