Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Befogott egeret meg lehet...

Befogott egeret meg lehet tartani?

Figyelt kérdés
Fogtam egy egeret és nagyon aranyos lehet belőle komoly bajom??

2012. dec. 9. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Persze, hogy megtarthatod!

Én azért mondom ezt ilyen biztosra, mivel hogy én is voltam már ilyen helyzetben. Én az utcán fogtam egy egeret régebben és hazavittem, megtartottam háziállatként. Volt mókuskereke is és állandóan hajtotta, nagyon nagy a mozgás igényük, nagyobb mint más fajta rágcsálóknak!

És sokkal ügyesebbek is, szóval vigyázni kell, nehogy megszökjön aztán, mert nagyon okosak! Ki is tudnak ugrani bárhonnan!


Az én egérkém tovább élt, mint bármelyik más kis rágcsálóm, nagyon szívósak!

2012. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

A magyar egerektől nem valószínű.


amerikába vannak fertőzöttek, pl. bunya vírussal.


egyik ismerősöm is megfogott egeret, és megtartotta.

2012. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Én azért nem tartanám meg, mert egy csomó betegséget terjeszthet. Inkább elengedném, had bújjon el. Elvégre, ha sokáig a szabadban élt, nem hiszem, hogy örülni fog neked, ha fogságban tartod. :/ Könnyen megszöknek, így nem lesz öröm, ha a lakásban rágcsál majd körbe mindent. Én biztosan hagynám ott, ahol találtam. És ha megharap, ki tudja, mit kapsz el tőle?! O.o Fujj!
2012. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Persze, kb. olyan boldog lesz, mintha téged bezárnának egy 1x1 méteres lyukba. Engedd el szerencsétlent, a szabadsághoz van szokva, kínzás neki ha befogod. Engedd el jó helyen, aztán vihetsz neki enni-inni, és szabad is lesz.
2012. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fuzzi ***** válasza:

NE!

Ő a szabad élethez szokott, engedd szabadon! Baja lesz 1 héz múlva kb. a bezázártságtól. Ha kínozni akarod akkor csináld. Te sem örülnél pl. ha oroszlán lennél,tied az egész szafari,hirtelen elfognak és benyomnak a cirkuszba. Ugye nem lenne jó? Engedd el!

2012. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Na már megint a sok okos!

Most ezért biztos leszólnak de nem bánom!!


Nyugodtan tartsd meg! :) Nagyon aranyosak én is fogtam már be... ugyan olyan mint ha egy takarmány egeret tartanál, azzal a különbséggel, hogy ő a szabadból származik!


És még annyit a nagy okosoknak:

hogy fogságban megszelídül!! ugyan olyan lesz mint a boltba megvett!

2013. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fuzzi ***** válasza:
Úgy gondolod? Voolt már egered? Átgondoltad? Te teljesen meg vagy zakkanva? Nem jó neki!!!
2013. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!