Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a deguimat?

Figyelt kérdés
Nem vadak, de nem engedik meg, hogy megsimogassam. Néha nagy ritkán mikor mogyorózik vagy valami akkor lehet kicsit megsimizni. Mikor még kisebbek voltak volt hogy meg is haraptak.

2012. dec. 13. 09:32
 1/7 anonim válasza:
idővel talán kézhez szoktak. foglalkozz velük sokat
2012. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy degut tartottam, és azzal bármit lehetett csinálni. Szaladgált a vállamon, a zsebembe mászott, mikor még kicsi volt, mindig felmászott a hátamra, ha eldobtam neki valamit, azt visszahozta. Lehet, hogy azért nem olyan barátkozósak, mert többen vannak, elvannak egymással és így nem szorulnak rá a társaságodra.
2012. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

januárban lesznek 1 évesek.. nemhinném, hogy megszelídülnek.

(javítok, nem akkor lesznek egy évesek hanem januárban lesz 1 éve hogy nálam vannak.) 7-8 hetes korukba kerültem hozzám

2012. dec. 13. 09:40
 4/7 A kérdező kommentje:
2 van
2012. dec. 13. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:

A degukhoz alapvetően sok türelem kell. Feltételezem a leírásod alapján, hogy kereskedésből származnak, nem tenyésztőtől. De ez nem baj, max egy kicsit több türelem kell hozzá.

Szokták ajánlani azt, hogy nagyon óvatosan, és lassan nyúlj feléjük, de inkább próbáld meg azt, hogy a ketrec ajtaját kinyitod, a tenyeredet óvatos, lassú mozdulattal odateszed úgy, hogy rá tudjon mászni, és legyen a markodban egy kis kaja.

Valahogy így: http://www.youtube.com/watch?v=-akYlBVY6uo

Így talán idővel megszokják a jelenléted.


Egyébként ezen a két oldalon jó leírások vannak mind a tartásukról, mind a szelidítésükről:

[link]

[link]


Kitartás, menni fog. :)

2012. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én degujaim imádják a macska kaját ha azt ették bármit lehetett velük csinálni, mindig kézből adtam nekik így megszoktak, és mikor ették a kezemben mindig simogattam őket,valamint mindig óvatosan benyúlkáltam a ketrecbe simogatni őket, napi többször eljátszottuk ezt...most már csipognak a simiért
2012. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 éves még nagyon gyerek degu! Ahogy öregszenek egyre szelídebbek, kedvesebbek, okosabbak, gyöngédebbek lesznek, de ahhoz minden nap ki kéne csalnod őket és legalább 30-30 percet pulcsizzatok.


Rengeteg degut láttam már, akire azt mondták, hogy vad, vagy hogy nem lehet kézhez szoktatni, aztán amikor kézbe vettem, elnyúlt a kezemben, vakartatta magát, és pulcsi alatt aludt.

Van olyan degu, amit én se tudok kiszedni a ketrecből, de ez legtöbbször a ketrec hibája, nem a degué! Ha túl kicsi az ajtó, földön van a ketrec nem asztalon, (szűk a pucsid ujja, :D) sokkal nehezebb a dolgod!


Az sem mindegy, hogy nyúlsz a kisállathoz. Mindig nyugodt, magabiztos legyél. Ha zavar valami, félsz valamitől szüntesd meg az okát, csald ki őket egy fürdetőhomokos üveggel, és pakold be őket a ruhád alá szimatolni, futkározni.

Így összekapcsolódik a buksijukban a boldog csavargás egy biztonságos üregben, és a te szagod, hangod, érintésed.

Amikor jönnek a deguk mindig örülj nekik, és próbáld utánozni a faxoló hangot, amit egymásnak mondanak.

A simogatás a domináns egymásra mászásra hasonlít. Ha valaki mászik a hátukra az udvariasak arrébb mennek.

Próbáld inkább az állukat, fülük tövét, nózijukat körömmel, ujjheggyel vakargatni. De persze főleg akkor, amikor már felderítették a pulcsidat, és az ujján kíváncsiskodnak kifelé...


Ha a ketrec a hibás, mert nem tudsz 2 kézzel benyúlni, vagy 20 centisnél nagyobb kerék nem fér bele, és nem futnak eleget, ezért folyamatosan be vannak sózva, akkor bővíteni kéne, vagy építkezni. Nagyon okosak. Ha kapnak valami igazán jót tőled, nem felejtik el megköszönni! :D


Gazdi szagú függőágyat is csinálj nekik. De termo anyagból, mert a cérnák, lukak veszélyesek rájuk.

2012. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!