Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS. Megfázás!? -ra tippelek!

SOS. Megfázás!? -ra tippelek!

Figyelt kérdés
Van egy csuklyáspatkányom. Több mint egy éves. Kiruccantam kicsit a párommal 2 napra... Anyámra bíztam a lakást... Szellőztetett, és mikor elment legutóbb, az ablakot nyitvahagyta. A lakás szinte teljesen kihült. A patkányom eléggé furcsán prüszköl, illetve mintha öklendezne. Félek, hogy megfázott. Viszont nem túl barátságos idegenekkel. Nem hiszem hogy állatorvos bevállalná. Megszeretném oldani egyedül... Örülnék ha esetleg valaki, aki már talán tapasztalta is ezt... Segítene! Köszönöm!
2012. dec. 13. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Kell neki egy meleg kuckó, hagyd benne pihenni. Infralámpa is jó lenne, de gondolom az nincs. Persze azért ne csinálj neki túl meleget, az a legjobb, ha el tud vonulni a melegtől, ha nem bírja. Tedd esetleg egy kicsit közelebb a radiátorhoz ha van fűtés. De ne túl közel, ne közvetlenül mellé. Adhatsz neki egy kis mézet, ha megeszi. Sok víz, esetleg egy kis hársfa- vagy kamillatea, sok vitamindús gyümölcs.
2012. dec. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ami nyuszinál bejött mikor meg volt fázva: Beletettem a hordozójába, főztem kamillateát, a teát a hordozó elé tettem, és az egészet, mármint a nyuszit, és a teát is letakartam egy törcsivel, hogy inhaláljon, minden nap reggel és este, 10-15 percog, egy héten keresztül. Csak vigyázni kell hogy ne legyen túl forró a kamilla, mert a forró gőz belélegzése égési sérüléseket okozhat. De én azért felvinném orvoshoz, én is csak azután kezdtem itthon gyógyítani, hogy az orvos látta, és mondta hogy nem vészes.
2012. dec. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!