Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire kell a zöldségeket...

Mennyire kell a zöldségeket száradni hagyni nyusziknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nyusziknak ugye nem szabad a teljesen friss zöldségeket adni, hanem hagyni kell 1-2 napig száradni (szikkadni, vagy hogy hívják ezt) de gondolom ez minden zöldségnél egy kicsit más...

találtam itthon sárgarépát amit már simán betudtam hajlítani...ezt odaadhatom a nyuszimnak?

és a gyümölcsöket is hagyni kell kicsit száradni, vagy azt odalehet adni frissen?



2012. dec. 15. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam száradni hagyni, a lényeg, hogy nagyon vizes ne legyen. Értem ezt úgy, hogy mosás után fel kell róla itatni a vizet, de ennyi és semmi több. Nem lesz tőle semmi bajuk, emésztésük is tökéletes. 4 nyuszim van, úgyhogy tudom mit beszélek. És minden nap zöldséget kapnak (van amelyik két éve, van amelyik egy és teljesen egészségesek).
2012. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első írja! Nem kell hagyni "rohadni", hanem csak hámozni kell, megmosni, és papírral felitatni róla a vizet.

(K betűsöket, és citrusokat ne adj neki!)

2012. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fokozatosan vezesd be az új zöldségeket, azaz kezd 1 falattal, naponta növelt adagban, de max annyit kaphat, amennyit 20 perc alatt megeszik. A fokozatos tápváltás mindenképp szükséges. A víztől meg semmi baja se lesz.
2012. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

eddig is adtunk zöldségeket a nyusziknak, ezzel nem volt gond..

csak néha kicsit frissebbet, néha meg már a kevésbé frisset adtunk, mert mondták, hogy a nyusziknak a túl friss zöldség nem tesz jót.

2012. dec. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!