Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány évig él egy tengerimalac?

Hány évig él egy tengerimalac?

Figyelt kérdés

2012. dec. 15. 23:02
 1/8 anonim válasza:
Hát,nekem volt már egy pár,szóval kb.3-5 évig is eléldegél egy erősebb egyed,ha rendesen,szeretettel ápolják,gondozzák. :)
2012. dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt két lánymalackám,tesók voltak,több mint 6 évig voltak velem :)
2012. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1# - 3-5??? Hogy tartottad te őket?? Az enyém 7 lesz tavasszal :) átlagosan am. 5-8 év ;D
2012. dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől veszel egészséges példányt, és jól tartod, akkor akár 8-10 évig is él.

Ha kereskedésből veszed, és beltenyésztett, tehát nem erős vérvonalú, akkor 6-8 év.

Ha rosszul tartod, akkor 0-3 év.

Gondolom tudod, hogy a tengerimalacokat nem lehet egyedül tartani, mindenképpen párban kell. (azonos nemű párban, tehát lányt lánnyal, fiút fiúval) Ezt azért említettem meg, mert ha párban tartod, akkor tovább is élnek egy kicsivel, mint az egyedül tartott társaik.

2012. dec. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

#3 Hát,figyelj,nekünk megmondták,hogy amit díszállatkereskedésben vettünk,azoknak ne számítsunk túl sokat...Volt ott olyan,amit már több éve ott tartottak(megjegyzem,ez nem túlságosan tesz jót nekik),és eléggé depisnek látszottak némelyek :/

Csak azért írtam átlagosan ennyit,hogy ha a kedves Kérdező ilyen helyen vásárol,ne lepődjön meg,ha nem lesz új kedvence túl hosszú életű.

2012. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az enyém 9 évig boldogan elszaladgált :)
2012. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg így nem végzi:

[link]

2012. dec. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt 3 malackám az első 7 évig élt. Egyedül volt tartva, utána jött a másik kettő. Tényleg az a titok, hogy figyelni kell rájuk, megfelelően kell tartani őket és nem lesz gond. Nekem állatkereskedő mondta, hogy a "k" betűs zöldségeket nem fogyaszthatják mert nem tesz jót nekik (kelkáposzta, karalábé sztb).
2012. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!