Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszit tartani milyen?...

Törpenyuszit tartani milyen? Mennyire érzékeny a betegségekre?

Figyelt kérdés
Lakásba lenne. A tartásáról sokat olvastam már. Most tapasztalatokat gyűjtenék.
2012. dec. 16. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem annyira, persze ha pl. beteg vagy ne puszilgasd, és legyen meg az oltása, és akkor nincs gond. A huzat és a túl meleg veszélyes neki. Amúgy én imádom tartani őket, szerintem szuper háziállat.Csak annyiból macerás hogy mindent megrág.
2012. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

tényleg ne puszilgasd betegen, és mindig oltasd be! Egyébként érzékeny kisállat. A mienk az ivartalanításkor használt fertőtlenítőszerre is érzékenyen reagált: sebes lett tőle a bőre. Volt már szőratkája, amiért hónapokon át injekciózni kellett, és a hátsó fogai is nagyobbak, mint kellene. Egyébként egészséges, boldog nyúl, februárban lesz 3 éves.


Viszont, én senkinek nem ajánlom a nyulakat. Szőröznek, orrba-szájba szó szerint. És mindent megrágnak, lepisilnek. Nekünk egy ép bútorunk nincs, és még a parkettát is rongálja, meg a pvc padlót, az ajtókat, szőnyegeket.

2012. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Annyira nem érzékeny, csak mint a többi kisállat. Az enyém nincs ivartalanítva, de persze az nyuszifüggő, a legtöbb ivartalanított nyuszinak nincs ilyen problémája. Az atkát valamilyen más állattól kellett hogy elkapja, vagy nincs megfelelően tartva, magától nem lesz atkás. De az én nyuszimnak is volt, úgy vettem, a kezelés annyi volt hogy kétszer cseppentettek a füle mögé, és az atka elmúlt. És az én egyik nyuszimnak is túlnő a foga.


Nagyon fontos hogy JÓ TENYÉSZTŐTŐL szerezd be az állatot. A tenyésztőtől biztos nem kapsz atkás, vagy foghibás nyulat, mivel a foghiba genetikai, és azért van, mert össze-vissza keresztezik a fajtákat.


Én ajánlom a nyulat, annak akinek tetszik és szeretne vele foglalkozni, persze évente vedlik, de az semmivel sem rosszabb mint mondjuk egy kutya, fésülni kell néha és kész. Semmit nem pisil le mivel szobatisztaságra szoktatható, nagyon könnyen . Viszont tény hogy rágcsál, de nálam nem rágnak ajtót és bútort, meg mikor kivan engedve, és látom hogy eszi pl. a mappámat, rászólok, még messziről is hogy nem szabad, és egyből abbahagyja.

2012. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy mindent megrág. És nem hazudtam. És nevelem, jól tartom a nyulamat. Nekünk egy sarokkanapét, és egy szőnyeget kellett kidobni, mert összepisilta. Most mosható szőnyegeink vannak, amiket folyton mosni kell, mert nem pisili le ugyan őket, de wc papírnak nézi, és szó szerint beletörli a fenekét.

És nem csak évente egyszer vedlik, hanem folyamatosan szőrtengerben úszunk. Brutális. Hiába imádom, és szedem róla a szőrt, porszívózok minden nap, mosom hetente a szőnyegeket, és használok a ruhákra szösztelenítő hengert, így is mindent eláraszt a szőr.

Az atkát meg talán az anyjától kapta el, fene tudja, de az egzotikus szakvizsgával rendelkező orvos, se a váltótársa nem tudta megmondani, hogy mi az, és kifizettünk laborra egy valag pénzt. Akkor rágtunk be, és vittük az Állatorvosi Egyetemre. Na, annyira durva volt már a helyzet, hogy hónapokig ment az injekció+cseppentés kombinációja.

2012. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, és egy bőr forgósszéket is ki kell majd miatta cserélni, mert eléri az alját, és leszedte a bőrt, meg egy kevés szivacsot is. De a férjem mondta, hogy ne cseréljük le, mert úgyis tönkreteszi.

És nem azért csinálja ezt, mert unatkozik. Van játéka, szabad tere, folyamatosan simizzük, meg minden. Mondjuk az ivartalanítás után annyiban javult a dolog, hogy nem 0-24-es lábalatti rohangálást csinál. Sajnos, attól én már megőrültem, hogy nem tudtam úgy megmozdulni a lakásban, hogy ne szó szerint a lábam alatt legyen.

2012. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor olyan a természete. Azért nálam is rágnak. De egyáltalán nem vészes a helyzet. Mondjuk van egy aki széttépkedte a plédemet. De én már nem tudom elképzelni nyuszi nélkül az életemet. A vedlés pedig nem olyan vészes, pedig nem is rövid szőrűek. Nyáron próbáld meg lenyírni, ha nagyon hosszú a szőre, hátha annyira nem fog vedleni. ÉS lehet kapni szőrváltást elősegítő készítményeket, bár én nem próbáltam egyet se, de lehet nálad bejönne valami ilyesmi.
2012. dec. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát az hogy láb alatt van és követ azért van mert szeret, én imádom mikor követnek és nézik mit csinálok, olyan aranyosak, csak takarítani nem lehet tőlük. Ja és megrágják a könyveimet, és füzeteimet. Egyszer megettek egy egész 3oldalas érettségi tételt. De csak attól ilyedtem meg, nehogy bajuk legyen a tintától, de háistennek nincs gond:) Én imádom őket, és továbbra is ajánlom, annak aki be akarja vállalni. Azért ha a kérdező utána nézett, mindenhol írják hogy rág, nyúlbiztossá kell tenni a szobát stb.

A pisilés dolgot nem tudom hová tenni, a bakom mondjuk, mikor találkozik a másik bakkal akkor pisit spriccel, ami tényleg brutál, de őket nem engedem egymás közelébe, és kész. Nem lehet hogy mikor kicsi volt valamit elrontottál a szobatisztaságnál? Nálam ha maguk vannak, a bakok is egy helyre pisilnek. Annyi a baj, hogy az ágyat lepisilik, de már nem mennek föl ha ott vagyok, mert tudják hogy nem szabad.

2012. dec. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ott a pont:D
2012. dec. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem igazán kb. olyan mint a tenngerimalac
2012. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én imádom a nyuszikat egyszerűen annyira édes egy állat ,nagyon meg lehet szeretni mindent szeretek benne nem zavar ha rosszalkodik sem :)és látni rajta ,hogy szeret engem nagyon örülök ,hogy vagy nyuszim csak sok időt igényel
2012. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!