Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Heelp, olvassátok el! Milyen...

Heelp, olvassátok el! Milyen rágcsálót vegyek? (lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék bentre egy rágcsálót. Én iszonyatosan szeretném a patkányt, de anyum nem engedi, ő a japán táncoló egeret szeretné.(régen volt nekünk 5, de engem nem fogtak meg, nem lehet annyira "dögönyözni" őket.) így az lenne a tervem, h nevelőapummal aztmondjuk h táncolót veszünk, miközbe patkányt. Tuti megszeretné. :D

Viszont, azért jó lenne ha adnátok tapasztalatokat más rágcsálókról!

Én még a degukon gondolkozom, de nem tudom őket ugyanúgy lehet tanítani, foglalkozni vele mint a patit? És tartható rövid ideig akváriumban?(míg nem gyüjtök egy nagyobb ketrecre)

dzsungáriai hörcsögöt se szeretnék, az is volt, de túl pici :(

Köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 16. 17:39
 1/7 MBS ***** válasza:
Hát igen ha a patkány nem felel meg neki akkor a degu egy jó alternatíva lehet, nem túl kicsik. Mondjuk ami neked való lenne igazán az a törpenyúl de annak nagy ketrec kell. A tengerimalac is aranyos de az nem minden esetben nyílt, sűrűn visszahúzódó is lehet.
2012. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármilyen kisállatot magadhoz veszel,először a helyét kell biztosítani, a ketrec legyen meg.Aztán jöhet a patkány.
2012. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Törpenyuszikáim vannak.^^ folti és barni. <3
2012. dec. 16. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Először ketrecet vegyetek, ne patkányt. A patkány társas állat, kettő kell belőle, egy nemű (2 hím vagy 2 nőstény).


A deguknak nagyobb hely kell, mint a patkánynak. Rájuk is igaz, hogy csak párban tarthatók. Lehet őket dögönyözni, sőt, igénylik is egy idő után. Nagyon ragaszkodóak, garantálom, hogy függővé tesznek. Kis hiperaktívak. :D


Ha nincs pénzed a ketrecre, csináljatok magatok. PL egy ehhez hasonló pár ezer ft-ból megvan: [link]


Akváriumban halakat tartunk, amire te gondolsz, az a terrárium. TERRÁRIUMBAN TILOS PATKÁNYT ÉS DEGUT TARTANI. Nem elég nekik a hely. A deguknak egy minimum 50x80x80 cm-es ketrec kell. Szóval jól gondold át a dolgot. És én előtte megbeszélném mindenképpen az anyukáddal, nehogy ebből legyen veszekedés. Az senkinek se használ.


Remélem tudtam segíteni. Ha kíváncsi vagy még valamire a degukról, kérdezz csak nyugodtan.

2012. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vadászgörényt
2012. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Karácsonykor elég meggyőzhetők a szülők, próbálkozzál anyudnál. :) Az egér már elég jó kiindulási alap. Viszont egy táncolónak való terrába, táncoló egeret, vagy törpehörit tehetsz semmi mást.

A patkány éjszaka felderíti a lakásodat, a degu meg ahogy berakod már jönne is ki. (60 centit simán ugrik felfelé, és napi 10 kilométert leteper a kerékben.) A nagyobb állatoknak nagyobb mozgástér kell. Előbb a ketrecet alkudd ki, aztán jöhet az állat haza. (Persze a társas lények közül legalább 2 egynemű...)


Esetleg próbálkozhatsz kompromisszumként a futó egerekkel. Nekik is nagyobb hely kell, de mégse egy szekrény, és méretükhöz képest okos, kedves, barátságos, interaktív állatok.

2012. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Degu!
2012. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!