Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány ehet kenyeret, vagy...

Patkány ehet kenyeret, vagy baja lesz tőle?

Figyelt kérdés
Mert láttam egy videót, ahol a patkányok a gazdájuk hamburgeréből jókora darabokat kaptak... én meg nem mertem neki adni még kicsit sem. Vagy nem lenne tőle baja?

2012. dec. 17. 23:04
 1/6 anonim válasza:
semmi bajuk nem lesz tőle, én is adtam nekik néha. szeretik rágcsálni a száraz kenyeret is:)
2012. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak hörcsögeim és egereim voltak, de mindent kaptak. Tényleg a legelképesztőbb kajákat is oda mertem adni nekik, és makkegészséges, hosszú élete volt mindegyiknek.


Plusz ha abból indulunk ki, hogy a patkány szívós, és az "utcai változat" is mindent megeszik, amit talál... Nem lesz semmi baja a kenyértől.

De azért módjával. Ne az ilyesféle kaják legyenek a fő táplálékai.

2012. dec. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem rágcsálókkal foglalkozó doki mondta, hogy jobb nem adni, mert nagyon hizlal és ha bent hagyod a ketrecben, hamar megpenészedik, amitől betegek lesznek.
2012. dec. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A patkányok elég szívósak,

az enyém a leveseket is szerette.

meg kb mindent, amit az emberek esznek.

de gyümölcsökből elég válogatós volt, almát nem ette meg, csak a banánt.

2012. dec. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a "patkányok elég szívósak" dumát felejtsük már el és ne etessük szeméttel szerencsétleneket. Attól, hogy az utcai patkány eszik minden sz@rt, attól bizony igenis felfordul: de mivel nagy a család és tök ugyanúgy néznek ki, ez senkinek sem tűnik fel.


A patkány NEM kaphat puha kenyeret, csak tökéletesen szárazat és nem penészeset. A hamburger sem jó neki értelemszerűen, semmi fűszeres, cukros, puffasztó kaja nem kerülhet elé. A lista baromi hosszú, rágcsálófórumon érdeklődj utána vagy írd be a netre (angolul tanácsos, de szerintem németül is találsz anyagot, ha németes vagy).

2012. dec. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
értelemszerűen nem dobhatsz oda neki egy szelet kenyeret,de neha nasinak (majkremmel,vajjal,sajttal)megkent kenyer darabkakat adhatsz szerintem neki.ne ezzel lakjon jol,inkabb csaj nasinak.persze ne mindennap,de heti 1-2alkalommal par apro falakat adj neki nyugodtan.
2013. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!