Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög vagy patkány?

Hörcsög vagy patkány?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 20:26
 1/6 Platypus ***** válasza:
A hörcsög magányos állat, egyet kell tartani belőle. A patkány igényli a társaságot, legalább kettő azonos neműt kell tartani. Két patkánynak sokkal nagyobb ketrec kell, így nagyobb kezdeti kiadás. A hörcsög nappal alszik. A patkányok ébren vannak, amikor történik valami a ketrec körül. A patkányok nagyon szociális állatok. Érdeklődnek az ember iránt, könnyen taníthatóak, egyben nagyon igénylik a foglalkozást. Egy hörcsög boldog, ha megvan a kajája és a mozgásszabadsága. Puha, aranyos, valamennyire érdeklődő, de azért nem az az igazi társállat.
2012. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pati...
2012. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem mindkettő volt. de a hörcsögöm jobban szeretem. a patkánnyal mondjuk többet lehet játszani, de a hörivel is lehet. hörcsögöt is lehet tanítani mondjuk ahogy egy patit is...bár a patit meg lehet tanítani arra, hogy ne másszon ki pl kenguruzsebből vagy kapucniból. enyém is utazott a kapucnimban :) hörik ennél kíváncsibbak azért...velük ilyet nem lehet, bár az enyém el szokott aludni a zsebemben :)
2012. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem régen volt 13 hörim, most 2 patkányom van és azt tudom mondani, hogy nagyon különbözőek.

A patkány: Legalább kettő azonos neműt kell tartani, ezért is nagy ketrec kell nekik, kb egy 80x71x80-as. Kezdetben sűrű rácsú, később lehet nagyobb rácsközű is. Imádják az embereket, a nyüzsit, a játékot és a szeretgetést. Nagyon intelligensek. Alkalmazkodnak a gazdájuk napirendjéhez, azaz akkor vannak fent, amikor mozgás van és alszanak, amikor mások is. A hímek lomhábbak, a nőstények aktívabbak.

Hörcsög: Egyedül tartandó, kicsit antiszociálisabb. Nappal alszik, kisebb helyet igényel, de sok játékot, amivel leköti magát. Nem kell annyiszor kivenni és azt sem bánja, ha pár napig nem néz rá az ember. Nem olyan ragaszkodó és okos, de könnyebb lefoglalni.

Ez remélem segített :)

2012. dec. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem patkany. Volt horim is, de a patkanyok sokkal jobbak! Egy hori pl mikor fog ketlabon jarni, arikan atugrani vagy forogni ha mondod neki? :) aranyosak meg minden csak kis maguknak valoak. A patik viszont olyanok mint a kutyak, imadjak a gazdajukat es csungek minden szavan :) es nem csak a kjaert szeretik az embert, en a legujabb patimat ugy szeliditettem eg 2honap alatt, hogy alig etettem kezbol, csk sokat jatszottam, foglalkoztam vele. Elvezik az ember tarsasagat. Es raadasul nagyon kulonbozo karaktereik vannak, nekem egyikuk tiszta bujos, folyton rajtam log es olyan mgabiztos hogy meg a 8kilos cicankat is megkergeti, a masik meg kis hiperaktiv szorgomboc, folyton rohangalna, jatszana es mivel a masik nem nagyon jatszik vele mert ugye nagy lustasag ht en szoktam es mikor hazaerek mindketten varjak az ajtonal h kijohessenek hozzam es egyikuket simiznem kell masikkal eg birkozni :D nagyon szorakoztato kis allatok, szerintem mindenepp a pati a jobb, de nagyon fel kell keszulni a tartasara, ami mugy gombokbol megoldhato ha kreativ vagy :)
2012. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

patit.

nagyon intelligensek, de nem muszáj kettőt tartani.nekem volt 1 patkányom régen volt 2 patkányom külön néha összeraktam őket.most van egy hím egyedül.rengeteget foglalkozok vele, és imádom.

könnyen taníthatók,intelligens,okos állatok,viszont gondolt meg mert sok törődést,szeretetet igényel.

állatok közül a pati az egyik favorite nálam.(a favorite angolul kedvenc, a gyengébbek kedvéért)

imádja a közösséget,játékos,aranyos állat, én pl: 2 nap alatt megszelídítettem a patkányaimat.


KEDVES KÉRDEZŐ HA VALAMI SZERETNÉL TUDNI A PATIKRÓL KÉRLEK MINÉL HAMARABB ÍRJ NEKEM!!!SZERETEK MÁSOKNAK SEGÍTENI!!

2012. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!